OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Wielki Post 2021

Środą Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.30, 10.00, 17.00 i 19.00, która będzie transmitowana na naszym kanale YouTube. W tym dniu obowiązuje post ścisły wszystkich między 18 a 60 rokiem życia. O godz. 20.00 w kościele odprawimy Nieszpory przy wystawionym Najświętszym Sakramencie, który następnie przeniesiemy do kaplicy św. Wojciecha, rozpoczynając w ten sposób Wieczystą Adorację tzn. nieprzerwanie dniem i nocą do Wielkiej Środy. W czasie adoracji będą mogły przebywać w kaplicy maksymalnie 3 osoby. Dzisiaj przed i po Mszy w kruchcie kościoła można zapisywać się na poszczególne dni i godziny adoracji. Można też uczynić to telefonicznie we wtorek i czwartek 16.00-17.30 oraz piątek 9.00-10.00.

Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 16.45 dla dzieci, a po Mszy św. wieczornej dla dorosłych.

W niedziele nabożeństwa Gorzkich Żali o godz. 16.00 z kazaniem pasyjnym, które będzie głosił ks. Waldemar Myka, wikariusz parafii św. Jakuba Apostoła w Murowanej Goślinie. Gorzkie Żale będą transmitowane na naszym kanale YouTube.

Dni kwartalne to w liturgii rzymskiej od czasów starożytnych środy, piątki i soboty: pierwszego tygodnia wielkiego postu, tygodnia po Zielonych Świątkach, tygodnia po Podwyższeniu Krzyża i trzeciego tygodnia adwentu. Każdy z tych tygodni przypada na początek poszczególnych pór roku, stąd nazwa: Dni Kwartalne. Kościół modli się wtedy w różnych potrzebach ludzi. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu modlić się będziemy w Polsce o ducha pokuty.

Na stoliku przy konfesjonale dostępna jest „Zdrapka wielkopostna” pod hasłem: “Przyjdźcie, bo już wszystko gotowe”, przygotowana przez Wspólnotę Życia Chrześcijańskiego.

Comments are closed.