XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.08.2022

 1. Kaplica Wieczystej Adoracja czynna jest 24 godziny na dobę. Są jeszcze dwie godziny nieobstawione: sobota 2-3.00 i niedziela 3-4.00. Zapraszamy do podjęcia adoracji w wybranych godzinach. Deklaracje można wrzucać do skrzyni za ławkami lub wypełnić przez stronę arcykaplan.pl/adoracja.
 2. Przypominamy, że w ramach Wspólnoty Żywego Różańca powstają dwie kolejne Róże – męska i żeńska. Róża składa się z 20 osób, które codziennie w duchowej łączności odmawiają dziesiątkę różańca, rozważając przy tym wyznaczoną tajemnicę. Razem tworzą cały różaniec. Zmiana tajemnicy następuje raz w miesiącu. Chętne osoby mogą zgłaszać się w zakrystii.
 3. Tradycyjnie w miesiącu sierpniu jesteśmy szczególnie zaproszeni do modlitwy o trzeźwość Narodu polskiego. W kościele za ławkami wyłożona jest Księga Abstynencji, do której można się zapisywać, podejmując czasową abstynencję.
 4. W poniedziałek 15 sierpnia obchodzimy uroczystość Wniebowizięcia NMP. Msze święte o godz: 7.45, 9.30, 11.00, 20.00.
 5. W uroczystość Wniebowzięcia NMP zioła i kwiaty rozprowadzane będą przed każdą Mszą św. przez Parafialny Zespól Caritas. W niedzielę 14 sierpnia o godz. 17.00 zapraszamy do salki pod kościołem osoby chętne do pomocy przy robieniu wiązanek.
 6. We wtorek 16 sierpnia dzień WŻR. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o 18.20 i modlitwa różańcowa.
 7. Przypominamy o wakacyjnym porządku sprawowania Mszy św. i pracy biura parafialnego.
 8. W sklepiku można jeszcze nabyć pamiątkowe świece z logo nawiedzenia obrazu jasnogórskiego w cenie 9 zł.
 9. Na stronie parafialnej arcykaplan.pl umieszczony jest link do zdjęć z nawiedzenia obrazu jasnogórskiego. Można je pobierać.
 10. Bardzo dziękuję za prace porządkowe po nawiedzeniu. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona będzie na dalsze prace związane z poprawą wentylacji w naszym kościele. Założony zostanie dodatkowy klimatyzator w prezbiterium oraz wyciąg powietrza w wieży kościoła. Razem z istniejącymi już klimatyzatorami pozwoli to szybciej wymieniać powietrze w kościele i zmieniać jego temperaturę. Koszt całej inwestycji to 45.000zł.
 11. Na stoliku przy konfesjonale nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
 12. Pomódlmy się za zmarłych z wymienianek rocznych: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 7.08.2022

Kaplica Wieczystej Adoracja czynna jest 24 godziny na dobę. Są jeszcze dwie godziny nieobstawione: sobota 2-3.00 i niedziela 3-4.00. Zapraszamy do podjęcia adoracji w wybranych godzinach. Deklaracje można wrzucać do skrzyni za ławkami lub wypełnić przez stronę arcykaplan.pl/adoracja. Przypominamy, że w ramach Wspólnoty Żywego Różańca powstają dwie kolejne Róże - męska i żeńska. Róża składa się z 20 osób, które codziennie w duchowej łączności odmawiają dziesiątkę różańca, rozważając przy ty ...

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 31.07.2022

Kaplica Wieczystej Adoracja czynna 24 godziny na dobę. Są jeszcze dwie godziny wolne: sobota 2-3.00 i niedziela 3-4.00. Zapraszamy do podjęcia adoracji w wybranych godzinach. Deklaracje można wrzucać do skrzyni za ławkami lub wypełnić przez stronę arcykaplan.pl/adoracja. Pięknym owocem nawiedzenia naszej parafii przez Maryję jest nowa Róża żeńska Żywego Różańca. Powstają następne: męska i żeńska. Róża składa się z 20 osób, które codziennie w duchowej łączności odmawiają dziesiątkę różańca, ...

NOWY ROK – 1.01.2022

Wszystkim życzymy zdrowia, niezachwianej wiary, nadziei, która zawieść nie może, pokoju i pogody ducha w Nowym Roku 2022. Będzie on dla naszej parafii szczególny, bo po raz pierwszy gościć będziemy Matkę Bożą w wizerunku jasnogórskim. Niech więc rok ...

Boże Narodzenie 2021

W święta adoracji Najświętszego Sakramentu nie będzie. Wrócimy do niej w poniedziałek 27 grudnia. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego 25 grudnia Msze o 9.30, 11.00, 12.30 i 19.00. Nie będzie mszy o godz. 7.45. Na Mszy św. o godzinie 11.00 zakońc ...