VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.02.2021

 1. Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele w poniedziałek i wtorek w godzinach od 8.00 do 18.00. W środę ze względu na Popielec i Msze w kościele adoracji nie będzie.
 2. Spowiadamy 15 min. przed każdą Mszą w zakrystii.
 3. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Przypominamy o wyłożonej w kościele Księdze Abstynencji. Na stronie parafialnej umieszczona jest konferencja na temat Krucjaty Wyzwolenia Człowieka oraz fragmenty kazań Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego w formie wywiadu. Zachęcamy do odsłuchania. W czwartek 18 lutego o godz. 18.45 spotkanie w salce pod kościołem poświęcone Krucjacie Wyzwolenia Człowieka. Polecamy także stronę kwc.oaza.pl.
 4. We wtorek 16 lutego Dzień WŻR. Nabożeństwo różańcowe o godz. 17.20, a po Mszy spotkanie formacyjne w salce pod kościołem.
 5. Środą Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.30, 10.00, 17.00 i 19.00, która będzie transmitowana na naszym kanele Youtube. W tym dniu obowiązuje post ścisły wszystkich między 18 a 60 rokiem życia. O godz. 20.00 w kościele odprawimy Nieszpory przy wystawionym Najświętszym Sakramencie, który następnie przeniesiemy do kaplicy św. Wojciecha, rozpoczynając w ten sposób Wieczystą Adorację tzn. nieprzerwanie dniem i nocą do Wielkiej Środy. W czasie adoracji będą mogły przebywać w kaplicy maksymalnie 3 osoby. Dzisiaj przed i po Mszy w kruchcie kościoła można zapisywać się na poszczególne dni i godziny adoracji. Można też uczynić to telefonicznie we wtorek i czwartek 16.00-17.30 oraz piątek 9.00-10.00.
 6. Dni kwartalne to w liturgii rzymskiej od czasów starożytnych środy, piątki i soboty: pierwszego tygodnia wielkiego postu, tygodnia po Zielonych Świątkach, tygodnia po Podwyższeniu Krzyża i trzeciego tygodnia adwentu. Każdy z tych tygodni przypada na początek poszczególnych pór roku, stąd nazwa: Dni Kwartalne. Kościół modli się wtedy w różnych potrzebach ludzi. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu modlić się będziemy w Polsce o ducha pokuty.
 7. Na stoliku przy konfesjonale dostępna jest „Zdrapka wielkopostna” pod hasłem: “Przyjdźcie, bo już wszystko gotowe”, przygotowana przez Wspólnotę Życia Chrześcijańskiego.
 8. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 16.45 dla dzieci, a po Mszy św. wieczornej dla dorosłych.
 9. Spotkanie modlitewne dla młodzieży w sobotę o godz. 19.15 w kościele.
 10. Msza GSPON-u w sobotę o godz. 15.00.
 11. W niedziele nabożeństwa Gorzkich Żali o godz. 16.00 z kazaniem pasyjnym, które będzie głosił ks. Waldemar Myka, wikariusz parafii św. Jakuba Apostoła w Murowanej Goślinie. Gorzkie Żale będą transmitowane na naszym kanale YouTube. Zachęcamy do subskrypcji kanału.
 12. Bardzo dziękuję za składane ofiary, dzięki którym opłacamy na bieżąco koszty związane z utrzymaniem naszej Parafii. Można je składać w kościele do skarbony ustawionej za ławkami albo wpłacać na konto parafialne.
 13. Na stoliku przy konfesjonale nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
 14. Pomódlmy się za zmarłych śp. Jadwigę Kittę i Andrzeja Malca oraz zmarłych z wymienianek rocznych: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Comments are closed.