Wielki Post 2020

Środą Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.30, 17.00 i 19.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły wszystkich między 18 a 60 rokiem życia.  W Środę Popielcową w koszu za ławkami wyłożone będą skarbonki Jałmużny Wielkopostnej rozprowadzane przez Parafialny Zespół Caritas. Ofiary wraz ze skarbonką zostaną złożone tydzień po Wielkanocy w Niedzielę Bożego Miłosierdzia – w kościele przy ołtarzu.

Zdrapka Wielkopostna rozprowadzana będzie przez Wspólnotę Życia Chrześcijańskiego w Środę Popielcową po Mszach, a dziś dostępna jest w zakrystii. Plansza zawiera 40 ćwiczeń dla ducha i ciała przeznaczonych na Wielki Post zakrytych zdrapką. Przesłaniem tegorocznej edycji jest Ekologia i Encylika „Laudato Si” papieża Franciszka, dlatego ofiary przeznaczymy na parafialne dzieło związane z ochroną środowiska, o którym powiemy w najbliższym czasie.

Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 16.45 dla dzieci, a po Mszy św. wieczornej dla dorosłych.

W niedziele nabożeństwa Gorzkich Żali o godz. 16.00 z kazaniem pasyjnym, które poprowadzi ks. Proboszcz. Ofiary zbierane podczas tego nabożeństwa przeznaczamy na fundusz rekolekcyjny.

Comments are closed.