X NIEDZIELA ZWYKŁA – 9.06.2024

 1. Gościmy w naszej Parafii Ks. dra Krzysztofa Czaplę Pallotyna, Dyrektora Sekretariatu Fatimskiego, który pragnie przybliżyć nam przesłanie objawień fatimskich. W niedzielę o godz. 16.00 dodatkowe spotkanie z dłuższą konferencją na ten temat.
 2. Dzisiaj we wszystkich kościołach archidiecezji gnieźnieńskiej czytany jest list pasterski z okazji 25. rocznicy beatyfikacji kapłanów męczenników II wojny światowej. List znajduje się na naszej stronie internetowej: https://arcykaplan.pl/list-pasterski-prymasa-polski-na-10-niedziele-zwykla-9-czerwca-2024-roku/. Prosimy zapoznać się z jego treścią.
 3. Dzisiaj po Mszy ministranci i dziewczynki ze scholi będą zbierać ofiary na czerwcowy wyjazd. Podziękujmy im za całoroczną służbę w kościele, wspierając finansowo ich wypoczynek. Będzie można też kupić ciasto do niedzielnej kawy.
 4. Nabożeństwa czerwcowe codziennie po wieczornej Mszy św.
 5. W czwartek 13 czerwca przypada Dzień Fatimski. Msza o godz. 18.00 w intencji zbiorowej, nabożeństwo czerwcowe, po nim procesja z różańcem.
 6. Zapraszamy na spotkanie biblijne w piątek 14 czerwca po Mszy wieczornej i nabożeństwie do salki pod kościołem.
 7. W niedzielę 16 czerwca Dzień WŻR. O godz. 18.20 modlitwa różańcowa z wystawieniem Najśw. Sakramentu, a po Mszy św. i nabożeństwie spotkanie formacyjne.
 8. Poszukujemy osób, które na stałe podejmą adorację w Kaplicy Wieczystej Adoracji w soboty 11.00-12.00 i niedziele 11.00-12.00. Deklaracje można wrzucać do skrzyni przy kaplicy.
 9. W przyszły wtorek 18 czerwca o godz. 19.00 w salce pod kościołem spotkanie przed pielgrzymką do Bawarii.
 10. W dniach 14-16 czerwca w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie odbędzie się kolejna edycja warsztatów – rekolekcji dla związków niesakramentalnych. Zgłoszenia: gniezno@spotkaniamalzenskie.pl.
 11. W czwartek 27 czerwca podczas Mszy św. Cibavit o godz. 18.00 w katedrze gnieźnieńskiej przedstawiciele naszego dekanatu będą modlić się o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Z naszej parafii organizujemy wyjazd autobusem. Wyjazd o godz. 16.00. Powrót po Mszy św. Koszt od osoby to 25 zł. Zapisy w zakrystii.
 12. Bardzo dziękujemy za prace wykonane na rzecz parafii, szczególnie te związane z oktawą Bożego Ciała.
 13. Na stoliku za ławkami nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
 14. Pomódlmy się za zmarłych z wymienianek rocznych: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek… 

Comments are closed.