IX NIEDZIELA ZWYKŁA – 2.06.2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IX NIEDZIELA ZWYKŁA – 2.06.2024

 

 1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Dziękczynienia, duchowe wotum wdzięczności za niepodległość i wolność. Po Mszach zbiórka na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Wilanowie.
 2. Nabożeństwa czerwcowe i procesje codziennie po wieczornej Mszy św., z wyjątkiem niedzieli w oktawie Boże Ciała. Nabożeństwo z procesją po Mszy o godz. 12.30.
 3. W czwartek 6 czerwca zapraszamy na Mszę o godz. 18.00 na zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po Mszy procesja do czterech ołtarzy, które przygotowują te same osoby jak na Boże Ciało. Tego dnia I czwartek miesiąca. Modlimy się o nowe powołania kapłańskie.
 4. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, Dzień Modlitw o Świętość Kapłanów oraz I piątek miesiąca, dlatego okazja do Spowiedzi św. od godz. 17.00. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Tego dnia 2 rocznica inauguracji Kaplicy Wieczystej Adoracji. Po Mszy św. o 18.00 procesja eucharystyczna i nabożeństwo czerwcowe. O 21.00 Msza św. z udziałem WŻCh.
 5. W piątek 7 czerwca po procesji o godz. 19.30 w ramach XVI Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego im. Ks. Edmunda Szymańskiego w naszym kościele wystąpią: Chór Kameralny „Vivace” z Pamiątkowa i Koło Śpiewackie „Lira” z Pniew.
 6. W sobotę 8 czerwca wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 7. W niedzielę 9 czerwca gościć będziemy Ks. dra Krzysztofa Czaplę Pallotyna, Dyrektora Sekretariatu Fatimskiego, który przybliży nam przesłanie objawień fatimskich. Tego dnia po Mszach ministranci i dziewczynki ze scholi będą zbierać ofiary na wakacyjny wyjazd. Będzie można też kupić ciasto do niedzielnej kawy.
 8. Poszukujemy osób, które na stałe podejmą adorację w Kaplicy Wieczystej Adoracji w soboty 11.00-12.00 i niedziele 11.00-12.00. Deklaracje można wrzucać do skrzyni przy kaplicy.
 9. Zapraszamy na rekolekcje dla małżeństw „Zachariasz i Elżbieta”, które odbędą się w dniach 7-9 czerwca w Gnieźnie. Szczegóły na plakacie.
 10. Od września 2023 r. co tydzień, podczas Mszy św. Cibavit o godz. 18.00 w katedrze gnieźnieńskiej, przedstawiciele poszczególnych dekanatów proszą o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Nasz dekanat będzie miał swój udział w tej modlitewnej sztafecie w czwartek 27 czerwca. Z naszej parafii organizujemy wyjazd autobusem. Wyjazd o godz. 16.00. Powrót po Mszy św. Koszt od osoby to 25 zł. Zapisy w zakrystii.
 11. Obraz Matki Bożej Pocieszenia został oczyszczony i przeszedł konserwację. Bardzo dziękujemy za prace wykonane na rzecz parafii, szczególnie te związane z uroczystością Bożego Ciała i procesją.
 12. 12. Na stoliku za ławkami nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
 13. Pomódlmy się za zmarłych z wymienianek rocznych: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

 

                                                                                                                        Proboszcz

Comments are closed.