NIEDZIELA ZMARTWYCHWASTANIA PAŃSKIEGO – 31.03.2024

W Uroczystość Zmartwychwstania Pana naszego Jezusa Chrystusa, wszystkim Parafianom i Sympatykom naszej Parafii, życzymy radości wielkanocnej, umocnienia wiary i miłości oraz wszelkich potrzebnych łask.

Dziękujemy za życzenia związane z Wielkim Czwartkiem i te wielkanocne.

Dziękujemy wszystkim za liczny udział i wspólne przeżycie Triduum Paschalnego. Dziękujemy osobom, które pomogły przygotować kościół na święta oraz Ciemnicę i Grób Pański. Dziękujemy także Pani Marzennie i zespołowi TeDeUM za oprawę muzyczną. Dziękujemy Pani Marii i Pani Bożenie, Panom Szafarzom i Liturgicznej Służbie Ołtarza oraz wszystkim, którzy włączyli się w tak pięknie przygotowaną liturgię.

 

 1. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego. Po nabożeństwach tradycyjna zbiórka ofiar do puszek na KUL. Tego dnia na wzór Świętych Apostołów Piotra i Jana pobiegniemy do grobu Pańskiego w parafii św. Jakuba, aby o godz. 15.00 odmówić koronkę do Miłosierdzia Bożego. Osoby, które chcą rekreacyjnie pobiec, gromadzą się o 14.30 przy naszym kościele. Pozostałe osoby zachęcamy do indywidualnego spaceru. Spotkajmy się o 15.00 w kościele w sąsiedniej parafii.
 2. W I czwartek miesiąca modlimy się w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych.
 3. W I piątek miesiąca okazja do Spowiedzi św. o 17.45, po Mszy nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie będzie Mszy o 21.00. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. W I sobotę miesiąca 6 kwietnia:
  – ks. Stanisław odwiedzi chorych od godz. 9.00;
  – spotkanie Eucharystycznego Ruchu Młodych o godz. 10.00 w salkach pod kościołem;
  – Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 15.00.
 1. We wszystkie soboty okresu wielkanocnego, zaczynając od 6 kwietnia, po Mszy św. o godz. 7.30 uczestników zapraszamy na śniadanie wielkanocne na plebanię. Chcemy w ten sposób w naszej wspólnocie parafialnej celebrować radość Zmartwychwstania Pańskiego.
 2. Trwa Nowenna przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia w łączności z modlitwą różańcową. W Niedzielę Miłosierdzia 7 kwietnia uroczysta Eucharystia o godz. 12.00 przy ołtarzu polowym nad „Małym Jeziorem Kierskim”, czyli w miejscu objawienia Jezusa Apostołce Bożego Miłosierdzia św. Faustynie Kowalskiej. Zachęcamy do indywidualnego pielgrzymowania.
 3. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas I szkoły ponadpodstawowej odbędzie się w niedzielę 7 kwietnia. Rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 19.00. Obecność obowiązkowa.
 4. Kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się 8 kwietnia o godz. 19.00 w kościele. Informacje i zapisy: narzeczeni.archidiecezja.pl.
 5. Parafialny Zespół Caritas dziękuje wszystkim za złożone ofiary za palmy oraz za przygotowanie wiązanek. Zebraliśmy 2 998 zł.
 6. W przyszłą niedzielę przynosimy do kościoła Skarbonki Jałmużny Wielkopostnej wraz z datkami i składamy je do kosza z tyłu za ławkami.
 7. Działająca w naszej parafii Grupa FUNDAMENTY zachęca do udziału w Narodowym Marszu Życia, który odbędzie się w Warszawie w niedzielę 14 kwietnia. Zapisy w zakrystii. W przypadku większej liczby zgłoszeń zostanie zorganizowany autokar.

12. Na stoliku za ławkami nowy numer „Przewodnika Katolickiego” z dodatkiem „5 minut z Bogiem” oraz bezpłatne pismo „Dobre nowiny” oraz nowy numer naszej parafialnej gazetki w cenie 2 zł.

Comments are closed.