NIEDZIELA ZMARTWYCHWASTANIA PAŃSKIEGO – 16.04.2023

W Uroczystość Zmartwychwstania Pana naszego Jezusa Chrystusa, wszystkim Parafianom i Sympatykom naszej Parafii, życzymy otwartego serca zdolnego przyjąć wszelkie łaski, jakie Bóg przeznaczył dla każdego nas przez pośrednictwo Kościoła Chrystusowego.

Dziękujemy za życzenia związane z Wielkim Czwartkiem i te wielkanocne.

Dziękujemy wszystkim za liczny udział i wspólne przeżycie Triduum Paschalnego. Dziękujemy osobom, które pomogły przygotować kościół na święta oraz przygotowały Ciemnicę i Grób Pański. Dziękujemy także Pani Marzennie i zespołowi TeDeUM za oprawę muzyczną. Dziękujemy Pani Marii i Panu Andrzejowi, Panom Szafarzom i Liturgicznej Służbie Ołtarza oraz wszystkim, którzy włączyli się w tak pięknie przygotowaną liturgię.

 1. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego. Po nabożeństwach tradycyjna zbiórka ofiar do puszek na KUL. Tego dnia na wzór Świętych Apostołów Piotra i Jana pobiegniemy do grobu Pańskiego w parafii św. Jakuba, aby o godz. 15.00 odmówić koronkę do Miłosierdzia Bożego. Osoby, które chcą rekreacyjnie pobiec, gromadzą się o 14.30 przy naszym kościele. Pozostałe osoby zachęcamy do indywidualnego spaceru. Spotkajmy się o 15.00 w kościele w sąsiedniej parafii.
 2. W piątek 14 kwietnia w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. We wszystkie soboty okresu wielkanocnego, zaczynając od 15 kwietnia, po Mszy św. o godz. 7.30 uczestników zapraszamy na śniadanie wielkanocne na plebanię. Chcemy w ten sposób w naszej wspólnocie parafialnej celebrować radość Zmartwychwstania Pańskiego.
 4. Dziękujemy osobom, które odpowiedziały na zaproszenie do nowej rady duszpasterskiej. Spotkanie w najbliższą sobotę 15 kwietnia o godz. 9.30 na plebanii.
 5. Trwa Nowenna przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia w łączności z modlitwą różańcową. W Niedzielę Miłosierdzia 16 kwietnia uroczysta Eucharystia o godz. 12.00 przy ołtarzu polowym nad „Małym Jeziorem Kierskim”, czyli w miejscu objawienia Jezusa Apostołce Bożego Miłosierdzia św. Faustynie Kowalskiej. Zachęcamy do indywidualnego pielgrzymowania.
 6. W niedzielę 16 kwietnia Dzień WŻR. Modlitwa różańcowa o 18.20, a po Mszy spotkanie formacyjne w salce pod kościołem.
 7. Zapraszamy wszystkich młodych do udziału w pieszej pielgrzymce do grobu świętego Wojciecha w Gnieźnie. Pielgrzymka odbędzie się od 20 do 22 kwietnia. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Stanisława.
 8. W dniach 26-31 sierpnia 2023r. zapraszamy na pielgrzymkę do Bratysławy i Budapesztu. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy i szczegółowy program w zakrystii.
 9. Młodzież, rozprowadzając palmy, zebrała na wyjazd na ŚDM 3693 zł.
 10. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie się w Wielkanocne Dzieło Caritas. W  przyszłą niedzielę Miłosierdzia Bożego przynosimy do kościoła Skarbonki Jałmużny wielkopostnej wraz z datkami, które będą przeznaczone na pomoc seniorom, osobom chorym w parafii, świadczoną przez Parafialny Zespół Caritas.
 11. Na stoliku przy konfesjonale nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
 12. Pomódlmy się za zmarłych z wymienianek rocznych: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Comments are closed.