XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.11.2023

 1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata kończy rok liturgiczny 2022/2023. Za tydzień w niedzielę rozpoczniemy Adwent. Już teraz zapraszamy na Msze roratnie, które będziemy odprawiać dla dzieci, młodzieży i dorosłych od poniedziałku do soboty o godz. 6.00. Po niej obowiązkowe śniadanie na plebanii. Nie będzie już wtedy Mszy o godz. 7.30. Msza wieczorna o 18.00.
 2. Zapraszamy na zapowiadany koncert w wykonaniu uczestników warsztatów, który odbędzie się w niedzielę 26 listopada po Mszy św. o godz. 19.00. Będzie to w ramach wieczoru chwały, który zawsze przypada na czwartą Niedzielę miesiąca. Będzie możliwość poproszenia o modlitwę wstawienniczą.
 3. W I piątek miesiąca okazja do Spowiedzi św. od godz. 17.00, po Mszy nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 20.30 w kościele adoracja z prowadzoną medytacją oraz okazja do spowiedzi, a o 21.00 Msza św.
 4. Od pierwszej soboty grudnia odprawiać będziemy przez kolejne miesiące pięć nabożeństw wynagradzających Niepokalanemu Sercu NMP, o które prosiła Maryja w czasie objawień w Fatimie. Pierwsze nabożeństwo w sobotę 2 grudnia o godz. 15.00.
 5. Ks. Stanisław odwiedzi chorych w pierwszą sobotę miesiąca 2 grudnia. Będą to odwiedziny przed świętami Bożego Narodzenia. Jeśli ktoś chciałby dopisać osobę chorą, można ją zgłosić w zakrystii lub w biurze parafialnym.
 6. W niedzielę 3 grudnia o godz. 15.00 w salce pod kościołem odbędzie się spotkanie dla pielgrzymów, którzy w tym roku byli w Budapeszcie. Jednocześnie zapraszamy na kolejną parafialną pielgrzymkę, tym razem do Bawarii i Szwajcarii, która odbędzie się w dniach 8-14 sierpnia 2024r. Szczegółowy program i zapisy w zakrystii.
 7. Zachęcamy do zgłaszania się na wczasorekolekcje w Szczyrku w dniach 16-23 sierpnia 2024r. i wpłacania zaliczki, ponieważ organizatorzy muszą dokonać rezerwacji domu. Szczegółowe informacje w zakrystii.
 8. Przypominamy o konkursie modelarskim na pojazd mechaniczny w skali 1:25, który można spotkać na terenie naszego miasta. Konkurs zakończymy 20 grudnia, a najlepsze prace nagrodzimy i umieścimy w naszej szopce bożonarodzeniowej. Szukamy też osoby, która pomoże nam zrobić elementy oświetlenia w tegorocznej szopce.
 9. Sklepik parafialny czynny po każdej Mszy św. poleca: Świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” – duża w cenie 18zł, mała 8zł. Lampiony roratnie, kartki świąteczne, sianko, komplety kolędowe, kalendarze na 2024 rok. Od przyszłej niedzieli będą rozprowadzane poświęcone opłatki na stół wigilijny.
 10. Za tydzień chcemy razem z Parafialnym Zespołem Caritas zaproponować nową inicjatywę. Raz na dwa miesiące zachęcać będziemy do nabycia i lektury ciekawej książki, którą rozprowadzać będziemy po każdej niedzielnej Mszy św. Dzięki Wam, Drodzy Parafianie, będzie możliwe potrójne dobro: wsparcie wydawnictw katolickich, ubogacenie się ciekawą lekturą oraz wsparcie działalności charytatywnej w naszej parafii, bo na ten cel przeznaczymy dochód z każdej sprzedanej książki.
 11. Na stoliku za ławkami nowy numer „Przewodnika Katolickiego” z dodatkiem „5 minut z Bogiem” oraz pierwszy numer naszej parafialnej gazetki, która będzie ukazywać się raz w miesiącu. Cena 2 zł. Pieniądze za gazetkę prosimy wrzucać do skarbonki stojącej obok. Od dzisiaj proponujemy także wydawany przez Dominikanów miesięcznik „W drodze”. Ten numer poświęcony jest nadziei. Miesięcznik do nabycia w zakrystii w cenie 20 zł. Proszę się z nim zapoznać. Będzie można także zapisać się na prenumeratę.
 12. Pomódlmy się za zmarłych z wymienianek rocznych: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Comments are closed.