XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.09.2023

 1. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas I szkoły ponadpodstawowej rozpocznie się w niedzielę 24.09 Mszą Świętą o godz. 19.00, a następnie spotkanie w salce pod kościołem.
 2. W niedzielę 24.09 zapraszamy na Wieczór Chwały po Mszy św. o godz. 19.00 w kościele.
 3. Przypominamy, że księga intencji na rok 2024 będzie dostępna od czwartku 28.09 w biurze w godz. 16.00-17.30.
 4. W ramach spotkań GSPON-u odbywają się spotkania biblijne. Każdy może w nich uczestniczyć. Najbliższe w piątek 29 września o godz. 18.45 w salce pod kościołem.
 5. W sobotę 30.09 o godz. 10.00 spod muralu przy ul. Raduszyńskiej wyruszy z naszej parafii do Wągrowca „Eucharystyczna sztafeta”. Jej celem jest promocja Kaplic Wieczystej Adoracji oraz powstającego w naszej archidiecezji Eucharystycznego Ruchu Młodych. Poszczególne osoby pokonywać będą kolejno dwukilometrowe odcinki. Zatrzymamy się przy kościele w Długiej Goślinie oraz w parafii Ducha Świętego w Rogoźnie, aby parę słów powiedzieć o kaplicach adoracji i ERM-ie. Zakończymy to wydarzenie Mszą św. o godz. 18.00 w parafii św. Wojciecha we Wągrowcu.
 6. W naszej parafii powstaje Eucharystyczny Ruch Młodych. Na stoliku za ławkami ulotki przybliżające ideę tego ruchu. Spotkania odbywać się będą dwa razy w miesiącu. Powstaną dwie grupy: dla przedszkolaków i dla dzieci ze szkoły podstawowej. Pierwsze spotkanie dla obu grup w sobotę 7.10 o godz. 10.00 w salkach pod kościołem.
 7. Fundacja Edukacyjna im. Świętego Jana Pawła II w Murowanej Goślinie serdecznie zaprasza wszystkich studentów zamieszkujących gminę Murowana Goślina, którzy rozpoczynają studiowanie na I roku studiów w roku akademickim 2023/2024 do składania wniosków o stypendium finansowane przez Fundację. Termin składania wniosków mija 3 października 2023 r. Wszelkie informacje o sposobie naboru i dokumentach, które należy złożyć zawarte są w Regulaminie przyznawania stypendiów dostępnym na stronie http://www.fundacjajanapawla.org.pl/. Fundacja zaprasza także serdecznie na Koncert „Perły polskiej piosenki lat 60. i 70.”, który odbędzie się w sobotę 30 września 2023 r. o godz. 17.00 w Auli Szkoły Podstawowej nr 1 w Murowanej Goślinie (ul. Mściszewska 10) w wykonaniu Dawida Krzyka wraz z instrumentalistami Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Wstęp wolny. Koncert będzie okazją do finansowego wsparcia dzieła stypendialnego Fundacji.
 8. Wszystkie dzieci, które chcą śpiewać w scholce dziecięcej zapraszamy, aby zgłaszały się w zakrystii.
 9. Trwa nabór do służby liturgicznej. Chłopacy, którzy chcieliby zostać ministrantami mogą zgłaszać się z rodzicem do ks. Stanisława.
 10. W październiku szczególnie zapraszamy do modlitwy różańcowej. Wspólnota Żywego Różańca nadal prowadzić będzie codziennie 40 min. przed wieczorną Mszą św. modlitwę różańcową. We wtorki o 17.20 modlić się będziemy za zmarłych z wymienianek rocznych. Dodatkowe nabożeństwo różańcowe będzie codziennie po Mszy wieczornej. We wtorki i czwartki szczególnie zapraszamy dzieci. Nie będzie wtedy wystawienia Najświętszego Sakramentu, a pomocą w modlitwie będą wyświetlane slajdy.
 11. Sklepik parafialny czynny w sobotę po wieczornej Mszy św. i w niedzielę po Mszy o godz. 9.30 i 11.00 poleca:  różańce i książeczki do Pierwszej Komunii Świętej, łańcuszki srebrne, kalendarze na 2024 rok.
 12. Bardzo dziękujemy za składane ofiary i daniny oraz za wszelkie prace na rzecz parafii.
 13. Na stoliku za ławkami nowy numer „Przewodnika Katolickiego” z dodatkiem „5 minut z Bogiem” oraz bezpłatne czasopismo „Dobre nowiny”.
 14. Pomódlmy się za zmarłych z wymienianek rocznych: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Comments are closed.