X NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.06.2023

 1. Dzisiaj gościmy o. Tomasza Grabowskiego dominikanina, który głosi kazania o tematyce eucharystycznej. Chcemy potraktować to jako duchowe przygotowanie do 1 rocznicy powstania kaplicy wieczystej adoracji. Przed kościołem znajduje się punkt, w którym można zapisać się na dowolną godzinę adoracji oraz uzyskać wszelkie informacje o kaplicy wieczystej adoracji.
 2. W poniedziałek obchodzić będziemy kolejną rocznicę konsekracji naszego kościoła.
 3. Nabożeństwa czerwcowe i procesje codziennie po wieczornej Mszy św., z wyjątkiem niedzieli w oktawie Boże Ciała. Nabożeństwo z procesją po Mszy o godz. 12.30.
 4. We wtorek dzień fatimski i jednocześnie trwa oktawa Bożego Ciała, dlatego o 17.20 odmówimy różaniec przy wystawionej w kościele figurze Matki Bożej, następnie Msza św., a po niej procesja, na której poniesiemy także figurę Matki Bożej. W trakcie nabożeństwo czerwcowe.
 5. We wtorek po procesji o godz. 19.30 w ramach XV Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego im. Ks. Edmunda Szymańskiego w naszym kościele wystąpią: Chór Dziewczęcy Kosy oraz Żeński Chór Kameralny Di Nuovo.
 6. W czwartek 15 czerwca zapraszamy na Mszę o godz. 18.00 na zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po Mszy procesja do czterech ołtarzy, które przygotowują te same osoby jak na Boże Ciało.
 7. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, Dzień Modlitw o Świętość Kapłanów. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Tego dnia 1 rocznica inauguracji Kaplicy Wieczystej Adoracji. Po Mszy św. procesja eucharystyczna i nabożeństwo czerwcowe.
 8. W piątek 16 czerwca dzień WŻR. O godz. 17.20 wystawienie Najśw. Sakramentu i modlitwa różańcowa, a po Mszy i procesji spotkanie formacyjne w salce pod kościołem.
 9. Są jeszcze wolne miejsca na wczasorekolekcje w Szczyrku w dniach 17-24.08.2023 r. oraz jedno miejsce na pielgrzymkę do Budapesztu. Szczegóły i zapisy w zakrystii.
 10. Organizujemy 3-dniową pielgrzymkę na beatyfikację rodziny Ulmów w Markowej (diecezja przemyska). To pierwszy przypadek, kiedy Kościół beatyfikuje nie tylko małżonków, ale też ich dzieci, w tym dziecko nienarodzone. W programie pielgrzymki: sanktuaria: Miłosierdzia w Krakowie, św. Rity w Krakowie, bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie oraz udział w beatyfikacji. 2 noclegi w hotelach, wyżywienie i przejazd autokarem. Cena 900 zł od osoby. Zapisy w zakrystii.
 11. Informujemy, że dnia 15 czerwca br. rozpoczyna się proces przyjmowania do seminarium kandydatów do kapłaństwa pochodzących z archidiecezji gnieźnieńskiej. Zainteresowanych prosimy o bezpośredni kontakt z księdzem prefektem Tomaszem Krzysztofiakiem w celu ustalenia daty spotkania (tel. 783 487 669).
 12. Archidiecezja gnieźnieńska organizuje szkolenie fotografów chcących robić zdjęcia i filmować podczas liturgii. Zapisy: https://archidiecezja.pl/duszpasterstwo/szkolenie-dla-fotografow-i-operatorow-kamer/
 13. Bardzo dziękujemy za prace wykonane na rzecz parafii, szczególnie te związane z uroczystością Bożego Ciała i procesją.
 14. Na stoliku przy konfesjonale nowy numer „Przewodnika Katolickiego” oraz bezpłatne pismo: „Dobre nowiny”.
 15. Pomódlmy się za śp. Pawła Przybyszewskiego, Waldemara Marcinka oraz za zmarłych z wymienianek rocznych: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Comments are closed.