VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.02.2024

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W czasie Wielkiego Postu w kościele wyłożona będzie Księga Abstynencji.
 2. W Środą Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.30, 17.00 i 19.00. Tego dnia obowiązuje post ścisły wszystkich między 18 a 60 rokiem życia.
 3. W ramach Dni kwartalnych od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu modlić się będziemy w Polsce o ducha pokuty.
 4. W Środę Popielcową Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzał Skarbonki Jałmużny Wielkopostnej. Skarbonki wraz z datkami przynosimy do kościoła w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Ofiary przeznaczone będą na potrzeby osób starszych i chorych z naszej parafii.
 5. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 16.45 dla dzieci, a po Mszy św. wieczornej dla dorosłych.
 6. W piątek 16 lutego Dzień WŻR. O godz. 17.20 modlitwa różańcowa z wystawieniem Najśw. Sakramentu, a po Mszy św. i drodze krzyżowej spotkanie formacyjne. Prezentację o Greccio – miejscu pierwszej szopki przedstawi Siostra z III Zakonu Franciszkańskiego.
 7. Msza Święta GSPON-u w sobotę 17 lutego o godz. 15.00.
 8. W niedziele nabożeństwa Gorzkich Żali o godz. 16.00 z kazaniem pasyjnym, które będzie głosił diecezjalny duszpasterz małżeństw i rodzin ks. Hubert Wiśniewski.
 9. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu 18 lutego w katedrze gnieźnieńskiej rozpoczną się katechezy przygotowujące do bierzmowania dla osób dorosłych, które z różnych względów tego sakramentu nie przyjęły. Zapisy podczas pierwszego spotkania. Katechezy odbywać się będą w niedziele Wielkiego Postu po Mszy św., która rozpoczyna się w katedrze o 18.00.
 10. Bardzo dziękujemy za ofiary kolędowe, które można składać do niedzieli 11 lutego do skarbony za ławkami.
 11. Na stoliku za ławkami nowy numer „Przewodnika Katolickiego”, kolejny numer parafialnej gazetki oraz „Zdrapka wielkopostna” przygotowana przez Wspólnotę Życia Chrześcijańskiego. Koszt druku jednego egzemplarza to 3 zł. Liczymy bardzo na Waszą hojność. Cel zbiórki to utrzymanie Kaplicy Wieczystej Adoracji w naszej parafii.
 12. W zakrystii do nabycia jest książeczka na Wielki Post „40 dni z Bogiem” w cenie 7 zł oraz wcześniej reklamowane książki z wydawnictwa „W drodze”.
 13. Pomódlmy się za zmarłych z wymienianek rocznych: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Comments are closed.