P3040619

Triduum i Wielkanoc 2022

  1. W czwartek rozpoczynamy obchód Świętego Triduum Paschalnego. O 10.00 Msza Krzyżma w Katedrze Gnieźnieńskiej z udziałem kapłanów z całej archidiecezji. Msza Wieczerzy Pańskiej w naszym kościele o godz. 19.00 z obrzędem umycia nóg. Następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do tzw. ciemnicy na pamiątkę uwięzienia Pana Jezusa. Jako ciemnicę wykorzystamy boczną kruchtę. Od tej liturgii rozpoczynamy już świętowanie Paschy Pana. Kościół będzie otwarty całą noc. Proszę o podjęcie godzinnych dyżurów, aby zawsze ktoś czuwał przy ciemnicy na modlitwie. Lista w zakrystii.
  2. W Wielki Piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 15.00, a po nim Koronka do Miłosierdzia Bożego na rozpoczęcie nowenny przed Niedzielą Miłosierdzia. W tym dniu osoby od 18 do 60 roku życia obowiązuje post ścisły (trzy posiłki w tym jeden do syta), a wszystkich jak zawsze w piątek wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19.00. Ofiary zbierane w czasie adoracji Krzyża przeznaczone są na utrzymanie kościołów w Ziemi Świętej. Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Kościół będzie otwarty całą noc. Proszę o podjęcie godzinnych dyżurów, aby zawsze ktoś czuwał przy Grobie Pańskim.
  3. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w sobotę o godz. 13.00, 13.30, 14.00, 14.30, 15.00, 15.30 i 16.00 w kościele.
  4. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpoczynająca Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego w sobotę o godz. 22.00, zakończy się procesją rezurekcyjną. Przynosimy do kościoła świece.
  5. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. według porządku niedzielnego. Nie będzie tylko Eucharystii o godz. 7.45.
  6. W Poniedziałek Wielkanocny na wzór Świętych Apostołów Piotra i Jana pobiegniemy do grobu Pańskiego w parafii św. Jakuba, aby o godz. 15.00 odmówić koronkę do Miłosierdzia Bożego. Osoby, które chcą rekreacyjnie pobiec, gromadzą się o 14.30 przy naszym kościele. Pozostałe osoby zachęcamy do indywidualnego spaceru. Można iść z kijkami. Spotkajmy się o 15.00 w kościele w sąsiedniej parafii.

Comments are closed.