NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 19.05.2024

 1. Dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres Wielkanocny. W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła.
 2. Nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej codziennie po wieczornej Mszy św.
 3. W środę 22 maja wspomnienie św. Rity patronki spraw trudnych i beznadziejnych. Na Mszy o godz. 18.00 będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo. Po Mszy nabożeństwo majowe, zakończenie nowenny i poświęcenie róż, które prosimy przynieść do kościoła.
 4. W czwartek 23 maja przypadają uroczystości odpustowe naszej Parafii. Zapraszamy wszystkich na Mszę św. o godz. 18.00, której przewodniczyć będzie ks. Adam Piechowiak wikariusz w Katedrze, a po niej na piknik. Jeśli ktoś chciałby upiec ciasto lub zrobić sałatkę może zgłosić się do zakrystii.
 5. Zapraszamy na spotkanie biblijne w piątek 24 maja po Mszy wieczornej i nabożeństwie w salce pod kościołem.
 6. Spotkanie Eucharystycznego Ruchu Młodych w sobotę 25 maja o godz. 10.00 w salkach pod kościołem.
 7. Msza rocznicowa z udziałem dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii św. odbędzie się w sobotę 25 maja o godz. 18.00. Prosimy o strój galowy, nie obowiązują alby komunijne. W piątek 24 maja o godz. 19.00 spowiedź dla dzieci i rodziców przed rocznicą I Komunii św.
 8. Organizujemy wyjazd na Lednicę w sobotę 1 czerwca. W tym roku chcemy pojechać rowerami. Powrót z Lednicy autobusem. Zapisy do 26 maja. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z ks. Stanisławem.
 9. Bardzo dziękujemy za składane ofiary oraz prace wykonane na rzecz parafii. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy współtworzyli i uczestniczyli w sobotnich śniadaniach wielkanocnych.
 10. Sklepik parafialny poleca: dekoracje do okien na Boże Ciało, flagi, chorągiewki.
 11. 11. Na stoliku za ławkami nowy numer „Przewodnika Katolickiego” oraz nowy bezpłatny numer naszej parafialnej gazetki.
 12. Pomódlmy się za zmarłych z wymienianek rocznych: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Comments are closed.