NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ – 26.05.2024

 1. Wieczór Chwały w niedzielę 26 maja po Mszy o godz. 19.00 i nabożeństwie.
 2. W poniedziałek na Mszy o godz. 18.00 ks. Stanisław będzie modlił się razem z kolegami kursowymi w kolejną rocznicę święceń. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. W czwartek 30 maja Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. W tym roku następuje zmiana. Ze względu na zmniejszającą się liczbę uczestników Mszy świętej oraz uproszczenie przygotowań nie będzie Mszy na Nowym Rynku, ale w kościele. Msze św. o godz. 7.30 i 10.00. Po Mszy o 10.00 procesja wyruszy z kościoła i przejdzie ulicami: Ks. Romana Kosteckiego, Leśną, Źródlaną, Malinową, Leśną i Ks. Romana Kosteckiego. Nie będzie już Mszy wieczornej. Przypominamy, że Msza wieczorna w środę jest już z Uroczystości Bożego Ciała. Ołtarze przygotowują osoby tworzące wieczystą adorację: I ołtarz adorujący 0-6.00, II adorujący 6-12.00, III adorujący 12-18.00, IV adorujący 18-24.00.
 4. Zapraszamy starsze dziewczynki do sypania kwiatków w czasie procesji. Próba w środę po Mszy o 18.00 i nabożeństwie. Zbiórka przed kościołem. Od poniedziałku w kruchcie kościoła będzie wystawiony kosz, do którego możemy składać płatki kwiatów na procesję. Pamiętajmy o udekorowaniu naszych domów na Boże Ciało.
 5. W czwartek 30 maja w Boże Ciało biuro będzie nieczynne.
 6. Zachęcamy do udziału w procesjach eucharystycznych w oktawie Bożego Ciała.
 7. Na piątek 31 maja została udzielona przez ks. Prymasa dyspensa od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od potraw mięsnych i pokutnego charakteru tego dnia.
 8. Kaplica Wieczystej Adoracji już niedługo będzie obchodziła swoje drugie urodziny. Z tej okazji zapraszamy na spotkanie z p. Martą Przybyłą, która podzieli się świadectwem związanym z adoracją oraz opowie o swojej nowej książce poświęconej tej tematyce. Spotkanie w piątek 31 maja po Mszy o godz. 18.00 i procesji w kościele. Poszukujemy osób, które na stałe podejmą adorację w soboty 11.00-12.00 i niedziele 11.00-12.00. Deklaracje można wrzucać do skrzyni przy kaplicy.
 9. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP w sobotę 1 czerwca po Mszy św. o godz. 7.30.
 10. Ks. Stanisław odwiedzi chorych w sobotę 1 czerwca od godz. 9.00.
 11. Zapraszamy na rekolekcje dla małżeństw „Zachariasz i Elżbieta”, które odbędą się w dniach 7-9 czerwca w Gnieźnie. Szczegóły na plakacie.
 12. Od września 2023 r. co tydzień, podczas Mszy św. Cibavit o godz. 18.00 w katedrze gnieźnieńskiej, przedstawiciele poszczególnych dekanatów proszą o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Nasz dekanat będzie miał swój udział w tej modlitewnej sztafecie w czwartek 27 czerwca. Z naszej parafii organizujemy wyjazd autobusem. Wyjazd o godz. 16.00. Powrót po Mszy św. Koszt od osoby to 25 zł. Zapisy w zakrystii.
 13. Bardzo dziękujemy za wspólnie przeżyte uroczystości odpustowe, za ustrojenie kwiatami kościoła, przygotowanie pikniku, przyniesione ciasta i sałatki oraz wspólną zabawę.
 14. Sklepik parafialny poleca: dekoracje do okien na Boże Ciało, flagi, chorągiewki.
 15. 15. Na stoliku za ławkami nowy numer „Przewodnika Katolickiego” z dodatkiem „5 minut z Bogiem” oraz bezpłatne pisma: „Dobre nowiny” i nasza parafialna gazetka.
 16. Pomódlmy się za śp. Krystynę Wdowczyk i za zmarłych z wymienianek rocznych: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Comments are closed.