NIEDZIELA TRÓJCY ŚW. – 4.06.2023

 1. Dzisiejsza niedziela to Dzień Dziękczynienia, duchowe wotum wdzięczności za niepodległość i wolność. Po Mszy zbiórka do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej.
 2. Nabożeństwa czerwcowe codziennie po wieczornej Mszy św.
 3. W czwartek 8 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze św. o 7.30 w kościele i na Nowym Rynku o godz. 10.00. Po Mszy procesja ulicami: Długą, Źródlaną, Leśną i Ks. Kosteckiego. Ołtarze przygotowują w tym roku osoby tworzące wieczystą adorację. I ołtarz: adorujący 0-6.00; II ołtarz 6-12.00; III ołtarz 12-18.00; IV ołtarz 18-24.00. Na zakończenie procesji nabożeństwo czerwcowe. Tego dnia nie będzie już Mszy wieczornej. Przypominamy, że Msza wieczorna w środę jest już z Uroczystości Bożego Ciała. Zapraszamy starsze dziewczynki do sypania kwiatków w czasie procesji. Próba we wtorek o 19.00 przy kościele. Od poniedziałku w kruchcie kościoła będzie wystawiony kosz, do którego możemy składać płatki kwiatów na procesję. Pamiętajmy o udekorowaniu naszych domów na Boże Ciało.
 4. W czwartek 8 czerwca w Boże Ciało biuro będzie nieczynne.
 5. Ksiądz Prymas udzielił dyspensy na piątek 9 czerwca.  
 6. Ks. Stanisław odwiedzi chorych w sobotę 10.06. od godz. 9.00.
 7. W przyszłą niedzielę gościć będziemy o. Tomasza Grabowskiego OP, który głosić będzie kazania o tematyce eucharystycznej. Chcemy potraktować to jako duchowe przygotowanie do 1 rocznicy powstania kaplicy wieczystej adoracji.
 8. Są jeszcze wolne miejsca na wczasorekolekcje w Szczyrku w dniach 17-24.08.2023 r. oraz jedno miejsce na pielgrzymkę do Budapesztu. Szczegóły i zapisy w zakrystii.
 9. 10 września odbędzie się beatyfikacja rodziny Ulmów w Markowej (diecezja przemyska). Z parafii będzie zorganizowany dwu lub trzydniowy wyjazd w połączeniu z nawiedzeniem sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny. Szczegóły podamy za tydzień.
 10. Sklepik parafialny poleca: dekoracje okien na Boże Ciało, flagi, chorągiewki.
 11. Bardzo dziękujemy za wspólnie przeżyte uroczystości odpustowe. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie pikniku, za przyniesienie ciast i sałatek. Bardzo dziękujemy za ofiarowanie jubileuszowego tortu.
 12. Chcemy, aby nasza parafia funkcjonowała w modelu diakonijnym, składającym się z grup zajmujących się określoną przestrzenią życia parafialnego. Podzieliliśmy je na grupy: organizacyjną, liturgiczną, śpiewu, dziecięcą, wspólnotową, komunikacyjną i ewangelizacyjną. Każda z nich ma koordynatora. Na stoliku za ławkami znajdują się informacje wraz z deklaracją. Jeśli ktoś chciałby służyć wspólnocie poprzez zaangażowanie w wybranej diakonii, to prosimy o wypisanie deklaracji i wrzucenie jej do skarbony za ławkami.
 13. Na stoliku przy konfesjonale nowy numer „Przewodnika Katolickiego” oraz bezpłatne pismo: „Dobre nowiny”.
 14. Pomódlmy się za zmarłych z wymienianek rocznych: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Comments are closed.