NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 08.01.2023a

  1. Zachęcamy wszystkich do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem w Kaplicy Wieczystej Adoracja, która jest czynna 24 godziny na dobę i znajduje się pod kościołem (wchodzimy bocznym wejściem). Nadal pozostają 2h do obstawienia: Godz. 2.00-3.00 z soboty na niedzielę oraz godz. 1.00-2.00 z niedzieli na poniedziałek. Więcej informacji i zapisy znajdą Państwu tutaj: https://arcykaplan.pl/adoracja/
  2. W miesiącu styczniu ze względu na odwiedziny duszpasterskie w tygodniu nie ma Mszy o godz. 18.00. Plan kolędy wywieszony jest w gablocie oraz umieszczony na stronie internetowej. W tym czasie biuro parafialne czynne jest tylko w piątki od 9.00 do 10.00. W pilnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny.
  3. W miesiącu styczniu, w dni powszednie, gdy nie ma Mszy wieczornej, zapraszamy na Różaniec po porannej Mszy o godz. 7.30. Jeśli Msza wieczorna jest, to Różaniec odmawiamy 40 min. przed wieczorną Mszą. Modląc się na różańcu w świątyni we wspólnocie można uzyskać odpust zupełny.
  4. W przyszłą niedzielę 15 stycznia Dzień WŻR. Nabożeństwo różańcowe o godz. 18.20, o 19.00 Msza św., a po niej spotkanie formacyjne.
  5. Podobnie jak w ubiegłym roku zapraszamy na wczasorekolekcje, które poprowadzi ks. Proboszcz w Szczyrku w dniach 17-24 sierpnia 2023 r. Przed południem zajęcia formacyjne (w tym czasie dla dzieci będą zorganizowane osobne zajęcia), popołudniu rekreacja i odpoczynek w pięknym otoczeniu Beskidu Śląskiego. Zakwaterowanie w Salezjańskim Domu Rekolekcyjnym. Koszt pobytu osoby dorosłej to 980 zł, dzieci 770 zł. Szczegóły i zapisy w zakrystii.
  6. W dniach 26-31 sierpnia 2023r. zapraszamy na pielgrzymkę do Bratysławy i Budapesztu śladami świętych kobiet: Jadwigi Śląskiej, Małgorzaty Węgierskiej, Kingi i Jolenty oraz św. Stefana. Koszt ok. 2500 zł. Zapisy i szczegółowy program w zakrystii.
  7. 7. Bardzo dziękujemy za składane ofiary i daniny oraz za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii. Ofiary kolędowe można składać do skarbony za ławkami. Przeznaczone one będą na najważniejsze planowane inwestycje w 2023 roku, czyli wymiana oświetlenia w prezbiterium oraz malowanie kościoła.
  8. Na Na stoliku przy konfesjonale nowy numer „Przewodnika Katolickiego” w nowej cenie 9 zł.
  9. Pomódlmy się za śp. Ewę Palkę i za zmarłych z wymienianek rocznych: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Comments are closed.