nawiedzenie-matki-bozej

Nawiedzenie Matki Bożej w kopii Obrazu Jasnogórskiego

W dniach 24-25 LIPCA 2022 nasza Parafia przeżyła nawiedzenie Matki Bożej w kopii Obrazu z Jasnej Góry.

Zdjęcia z Nawiedzenia Obrazu w naszej Parafii są dostępne tutaj (zdjęcia na Dysku Google; duży rozmiar-pełna rozdzielczość) lub tutaj (do przeglądania bezpośrednio w przeglądarce).

Poniżej zamieszczamy słowa Księdza Proboszcza wygłoszone na powitanie Maryi w naszej Parafii oraz link do zdjęć z Nawiedzenia w naszej Parafii.

„Maryjo.

Pani Jasnogórska, nasza Matko.

Z wielką radością witamy Cię w naszej parafialnej wspólnocie. Kiedy 45 lat temu nawiedzałaś goślińską ziemię, naszej wspólnoty jeszcze nie było. Dlatego zdajemy sobie sprawę z podniosłości tej chwili. Witamy Cię po raz pierwszy w niespełna trzydziestoletniej historii naszej parafii. Zawsze byłaś tu kochana i czczona. Wielu Twoich synów i córek pielgrzymowało pieszo z tego miejsca w grupie Srebrnej przed Twój Jasnogórski tron. A dziś jesteś z nami. Przygotowywaliśmy nasze serca na to spotkanie od wielu miesięcy. Po rekolekcjach wielkopostnych wielu z nas ofiarowało się Tobie całkowicie. A Ty jeszcze bardziej zaczęłaś się dzielić z nami wiarą i miłością do Twojego Syna Jezusa Chrystusa. Z Tobą wszystko przyspiesza. Doświadczyliśmy tego po rozpoczęciu 1 maja misji przed założeniem kaplicy wieczystej adoracji. Nie minęły dwa miesiące, a adoracja została uroczyście inaugurowana. Wiemy, że Twoje wstawiennictwo i opieka do tego się przyczyniły. Dzisiaj, witając Cię, składamy Tobie w darze to dzieło. Ty zawsze wskazywałaś na Swojego Syna, ucząc nas jak Go adorować i słuchać. Dziś łącząc się z tymi, którzy trwają w kaplicy na modlitwie, odpowiadamy na Twoją prośbę, którą wypowiadałaś w tak wielu objawieniach: „Módlcie się o pokój”. Razem z Tobą chcemy prosić także o świętość dla kapłanów i o nowe powołania do służby Bożej. Na koniec proszę Cię, pomóż nam przyprowadzić do Twojego Syna tych, którzy zagubili się na drodze wiary. Niech w tym pochodzie ku wieczności, któremu przewodzi Twój Syn Jezus Chrystus, a nam towarzyszy Twoje wstawiennictwo, nikogo nie zabraknie.

Amen.”

 

Comments are closed.