I NIEDZIELA ADWENTU – 3.12.2023

 1. Dzisiaj rozpoczynamy adwent. Msze roratnie będziemy odprawiać dla dzieci, młodzieży i dorosłych od poniedziałku do soboty o godz. 6.00. Po niej obowiązkowe śniadanie na plebanii. Nie będzie już wtedy Mszy o godz. 7.30. Msza wieczorna o 18.00. W tym roku w czasie rorat będzie nam towarzyszył temat: „Franciszkowy plac budowy”. W adwencie rozpoczniemy budowę naszej szopki, która stopniowo będzie się pojawiała w kościele. Przypominamy o konkursie modelarskim.
 2. W niedzielę 3 grudnia o godz. 15.00 w salce pod kościołem odbędzie się spotkanie dla pielgrzymów, którzy w tym roku byli w Budapeszcie.
 3. Księga Abstynencji będzie wyłożona w czasie adwentu na stoliku za ławkami. Zachęcamy do podejmowania abstynencji na określony czas, wpisanie do księgi i ofiarowania tego wyrzeczenia w intencji ludzi uzależnionych.
 4. W I czwartek miesiąca modlimy się w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych.
 5. Parafialny Zespół Caritas informuje, że od 4 grudnia  w niektórych sklepach na Osiedlu będą wystawione kosze  na artykuły spożywcze dla rodzin potrzebujących wsparcia z naszego osiedla z okazji  Świąt Bożego Narodzenia.
 6. Zachęcamy do zgłaszania się na wczasorekolekcje w Szczyrku w dniach 16-23 sierpnia 2024r. i wpłacania zaliczki, ponieważ organizatorzy muszą dokonać rezerwacji domu. Szczegółowe informacje w zakrystii.
 7. Nasza parafia dołączyła do akcji „Paczuszka dla Maluszka”. Pomocą obejmiemy fundację Javani, spod Poznania, która wspiera nastoletnich rodziców w wychowaniu ich własnych dzieci. Osoby, które chcą włączyć się w akcję, prosimy o zabranie bombki z choinki, która stoi w kruchcie kościoła. Przygotowaną paczkę należy zostawić pod choinką w kruchcie kościoła do 31 grudnia. Lista rzeczy, o które prosi fundacja znajduje się na każdej bombce i na plakatach. Nawet jeśli skończą się bombki można przynosić paczki!
 8. Spotkanie urodzinowe w Klubie Seniora odbędzie się 9 grudnia o godz. 14.00 w punkcie Caritas, Pl. Kasztanowy 14.
 9. Sklepik parafialny czynny po każdej Mszy św. poleca: Świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” – duża w cenie 18zł, mała 8zł. Lampiony roratnie, kartki świąteczne, sianko, komplety kolędowe, kalendarze na 2024 rok oraz poświęcone opłatki na stół wigilijny.
 10. Zgodnie z zapowiedzią polecamy książki: „Powrót. Co robić, gdy dzieci odchodzą z Kościoła” – 45 zł, „Dziś jest dzień Pański” zawiera rozważania na każdy dzień i uczy regularnego czytania duchowego – 45 zł, „Liturgia krok po kroku” o. Grabowskiego dominikanina, który głosił kazania u nas w tym roku. Książka pomaga zrozumieć lepiej Mszę św. – 40 zł. Dochód z każdej sprzedanej książki przeznaczamy na cele charytatywne.
 11. Na stoliku za ławkami nowy numer „Przewodnika Katolickiego” oraz pierwszy numer naszej parafialnej gazetki, która będzie ukazywać się raz w miesiącu. Cena 2 zł. Jest jeszcze miesięcznik „W drodze”, poświęcony nadziei. Miesięcznik do nabycia w zakrystii w cenie 20 zł, można zapisać się na prenumeratę.
 12. Pomódlmy się za śp. Elżbietę Malinowską oraz za zmarłych z wymienianek rocznych: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Comments are closed.