XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 5.11.2023

 1. Przypominamy, że do 8 listopada za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza oraz wypełnienie pozostałych warunków uzyskać możemy odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie.
 2. Zebranie dla członków Parafialnego Zespołu Caritas odbędzie się w poniedziałek 6 listopada o godz. 19.00 w Punkcie Caritas, Pl. Kasztanowy 14.
 3. Spotkanie dla osób, które chcą pomóc w budowie tegorocznej szopki bożonarodzeniowej odbędzie się w czwartek 9 listopada o godz. 19.30 na plebanii.
 4. W sobotę 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości. Msza za Ojczyznę w kościele pw. św. Jakuba Ap. o godz. 10.00.
 5. Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę 11 listopada o godz. 12.00.
 6. W przyszłą niedzielę 12 listopada gościć będziemy Siostry Służebniczki Maryi z Lubonia. Będzie to okazja do przybliżenia postaci bł. Edmunda, wspólnej modlitwy w intencji rodzin przy relikwiach błogosławionego. Siostry rozprowadzać będą kalendarze na rok 2024, a dochód przeznaczony będzie na dzieła bł. Edmunda.
 7. W dniach 25-26 listopada 2023r. organizujemy warsztaty muzyczne gospel. Warsztaty poprowadzi pani Sylwiana Shobiye, która jest trenerem wokalnym specjalizującym się w muzyce gospel. Warsztaty odbędą się w SP2 z możliwością noclegu w szkole. Zakończą się koncertem, w którym wezmą udział uczestnicy warsztatów. Zapraszamy wszystkich od 8 klasy szkoły podstawowej. Koszt uczestnictwa wynosi 100 zł. Więcej informacji u ks. Stanisława.
 8. Młodych od 16 do 35 roku życia zapraszamy na wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodych organizowane przez Wspólnotę Braci z Taize. Będzie ono trwało od 28 grudnia do 1 stycznia w stolicy Słowenii Lublanie. Koszt wyjazdu to 470 zł plus 80 euro. Szczegóły i zapisy u ks. Stanisława.
 9. Spotkanie w Klubie Seniora odbędzie się w środę 15 listopada o godz. 17.00 w Restauracji „Kawa po obiedzie”  z okazji  DNIA SENIORA.
 10. Wymienianki roczne przyjmujemy wyłącznie w biurze parafialnym do 10 listopada. Od 14 listopada we wtorki o 17.20 modlić się będziemy na różańcu za zmarłych z wymienianek złożonych na nowy rok.
 11. Dzięki inicjatywie Mieszkańców na cmentarzu w Murowanej Goślinie pojawiły się dwie ZNICZODZIELNIE. Można tam zostawiać dobre znicze i stamtąd je zabierać. Prosimy nie zostawiać tam śmieci.
 12. Podobnie jak w ubiegłym roku zapraszamy na wczasorekolekcje, które poprowadzi ks. Proboszcz w Szczyrku w dniach 16-23 sierpnia 2024 r. Przed południem zajęcia formacyjne (w tym czasie dla dzieci będą zorganizowane osobne zajęcia), popołudniu rekreacja i odpoczynek w pięknym otoczeniu Beskidu Śląskiego. Zakwaterowanie w Salezjańskim Domu Rekolekcyjnym. Koszt pobytu osoby dorosłej to 1050 zł, dzieci 840 zł. Szczegółowe informacje w zakrystii.
 13. Diecezjalny egzorcysta ks. Andrzej Panasiuk informuje, że w piątek 17 listopada o godz. 18.00 w kościele św. Jerzego w Gnieźnie (za Katedrą), odbędzie się modlitewne spotkanie dla osób, które korzystają z posługi egzorcysty, mają potrzebę formacji duchowej lub rozeznania swoich duchowych problemów. Przewidywana jest okazja do spowiedzi św., Msza św. w intencji zabranej wspólnoty, konferencja ukierunkowująca życie duchowe oraz modlitwa o uwolnienie, dla tych, którzy tego oczekują. Spotkanie ma charakter ekspiacyjny – wynagradzający Sercu Pana Jezusa i Sercu Niepokalanej Maryi grzechów, zaniedbań i obojętności na łaskę.
 14. Sklepik parafialny poleca: książeczki do I Komunii św. , kalendarze  na 2024 rok.
 15. Na stoliku za ławkami nowy numer „Przewodnika Katolickiego” oraz bezpłatne czasopismo „Dobre nowiny”.
 16. Pomódlmy się za śp. Ryszarda Endlera, Andrzeja Prause i za zmarłych z wymienianek rocznych: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Comments are closed.