XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 3.09.2023

 1. Za wszystkich rozpoczynających nowy rok szkolny modlić się będziemy w naszym kościele na Mszy św. o godz. 18.00 w poniedziałek 4 września.
 2. Do modlitwy różańcowej za zmarłych z wymienianek rocznych oraz do Mszy za zmarłych wrócimy od wtorku, czyli 5 września.
 3. Zbiórka ministrantów i lektorów odbędzie się w sobotę (9.09.) o godzinie 11.00. Otwieramy nabór do służby liturgicznej. Chłopacy, którzy chcieliby zostać ministrantami mogą zgłaszać się z rodzicem do ks. Stanisława.
 4. Wszystkie dzieci, które chcą śpiewać w scholce dziecięcej zapraszamy, aby zgłaszały się w zakrystii.
 5. W niedzielę 10 września Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej będą rozprowadzali kalendarze na rok 2024.
 6. W związku z biegiem ulicznym w najbliższą niedzielę 10 września w godz. 10.00-13.00 będą utrudnienia w ruchu i zamknięte niektóre ulice. Proszę uwzględnić to, planując udział w niedzielnej eucharystii. Więcej informacji: https://www.murowana-goslina.pl/272,komunikaty-2023?tresc=11070
 7. Piesza Pielgrzymka do Dąbrówki Kościelnej wyruszy w Niedzielę (10.09.) o godz. 6.30 spod kościoła św. Jakuba w Murowanej Goślinie. Zapisy u nas w zakrystii z podaniem informacji czy wracamy autobusem czy we własnym zakresie.
 8. Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Gnieźnieńskiej rozpocznie kolejny rok nauki dnia
  7 września 2023 r. o godz. 9.00 w gmachu Konwiktu przy PWSD w Gnieźnie, ul. Seminaryjna 2a. Szkoła kształci przyszłych organistów. Kandydaci na I rok nauki są proszeni o kontakt z Dyrektorem szkoły i przybycie na pierwsze zajęcia o godz. 8.30. Istnieje również możliwość kształcenia psałterzystów i kantorów, dlatego prosimy o zgłaszanie się osób, które chciałyby w parafii pełnić tę funkcję. Cykl szkolenia podstawowego obejmuje okres jednego roku, natomiast osoby, pragnące doskonalić warsztat w prowadzeniu zespołów i śpiewów gregoriańskich – okres dwóch lat.
 9. Organizujemy wyjazd na święto młodych z okazji wspomnienia św. Stanisława Kostki. Wyjazd odbędzie się w sobotę 16.09. Więcej informacji oraz zapisy u ks. Stanisława. Koszt wyjazdu 30 zł.
 10. Zakończyliśmy prace remontowe w naszym kościele. Wymienione zostało całe oświetlenie i część instalacji elektrycznej, wymalowany kościół i pomieszczenia zakrystii. Koszt wszystkich prac i materiałów wyniósł 100 tys. zł. Należności zostały uregulowane. Bardzo dziękujemy firmom z naszej parafii za wykonane prace, parafianom za pomoc w pracach porządkowych i wszystkim za składane ofiary, dzięki którym mogliśmy prace te przeprowadzić. Otrzymaliśmy także meble do pomieszczenia gospodarczego w zakrystii. Bóg zapłać ofiarodawcom.
 11. Na stoliku przy konfesjonale nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
 12. Pomódlmy się za śp Janinę Mączyńską, Irenę Zembrzuską oraz za zmarłych z wymienianek rocznych: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Comments are closed.