XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.06.2022

 1. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele od poniedziałku do piątku od 8.00 do 18.00. Pod kościołem w tym czasie będą trwały prace elektryczne związane z wentylacją kościoła, a także przygotowujące kaplicę Wieczystej Adoracji.
 2. Nabożeństwa czerwcowe i procesje codziennie po wieczornej Mszy św., z wyjątkiem niedzieli w oktawie Boże Ciała. Nabożeństwo z procesją po Mszy o godz. 12.30. Zachęcamy do zaangażowania, np. do niesienia baldachimu.
 3. Czcicieli św. Rity zapraszamy w środę 22 czerwca na Mszę o godz. 19.30.
 4. W czwartek 23 czerwca zapraszamy na Mszę o godz. 18.00 na zakończenie roku szkolnego. Będzie to także zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po Mszy procesja do czterech ołtarzy, które przygotowują te same osoby jak na Boże Ciało. O godz. 20.00 spotkanie organizacyjne w kościele dla wszystkich, którzy zadeklarowali udział w wieczystej adoracji.
 5. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, Dzień Modlitw o Świętość Kapłanów. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Tego dnia nastąpi inauguracja Kaplicy Wieczystej Adoracji na Mszy o godz. 18.00, której przewodniczyć będzie Rektor Seminarium ks. Przemysław Kwiatkowski. Po Mszy św. procesja eucharystyczna i nabożeństwo czerwcowe. Następnie Najśw. Sakrament przeniesiony zostanie do kaplicy św. Wojciecha i rozpocznie się adoracja.
 6. Spowiedź święta dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w sobotę 25 czerwca o godzinie 19.00 w Kościele.
 7. W niedzielę 26 czerwca na Mszy o godz. 9.30 ks. bp Jewgienij Zinkowski udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Ks. bp urodził się w Kazachstanie w rodzinie polskiego pochodzenia, ukończył nasze gnieźnieńskie seminarium i jest biskupem pomocniczym diecezji Karaganda.
 8. Rocznica I komunii św. będzie po wakacjach 11 września na Mszy św. o godz. 11.00.
 9. Spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką do Rzymu w przyszły poniedziałek 27 czerwca o godz. 19.00 w kościele. Są jeszcze wolne miejsca.
 10. Bardzo dziękujemy za prace wykonane na rzecz parafii, szczególnie te związane z uroczystością Bożego Ciała i procesją. W najbliższym tygodniu poprowadzona zostanie dodatkowa instalacja elektryczna potrzebna do klimatyzatorów, które zamontowane będą w kościele, a także przy kaplicy św. Wojciecha pojawią się kamery dla zwiększenia bezpieczeństwa adorujących. Rozpoczniemy także prace związane z ociepleniem budynku gospodarczego z garażami. Bardzo dziękujemy za składane ofiary. Ostatnia składka inwestycyjna wyniosła 5042 zł.
 11. Na stoliku przy konfesjonale nowy numer „Przewodnika Katolickiego”. Wyłożona jest także synteza spotkań synodalnych, które odbyły się w naszej parafii. Tekst będzie umieszczony także na stronie parafialnej.
 12. Pomódlmy się za śp. Bogusława Kowalskiego i za zmarłych z wymienianek rocznych: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Comments are closed.