VII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.02.2023

 1. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii.
 2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W czasie Wielkiego Postu w kościele wyłożona będzie Księga Abstynencji.
 3. W Środą Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.30, 18.00 i 19.30, gdzie będziemy modlić się też przez wstawiennictwo św. Rity. Tego dnia obowiązuje post ścisły wszystkich między 18 a 60 rokiem życia.
 4. W ramach Dni kwartalnych od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu modlić się będziemy w Polsce o ducha pokuty.
 5. W Środę Popielcową Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzał Skarbonki Jałmużny Wielkopostnej. Skarbonki wraz z datkami przynosimy do kościoła w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Ofiary przeznaczone będą na potrzeby osób starszych i chorych z naszej parafii.
 6. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 16.45 dla dzieci, a po Mszy św. wieczornej dla dorosłych.
 7. W niedzielę 26 lutego spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas I szkoły ponadpodstawowej rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 19.00.
 8. W niedziele nabożeństwa Gorzkich Żali o godz. 16.00 z kazaniem pasyjnym, które będzie głosił ks. Tomasz Mrug – wikariusz ze Skoków.
 9. Przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania dla dorosłych rozpocznie się w Gnieźnie, w I niedzielę Wielkiego Postu  26 lutego 2023 r. po Mszy św. o godz. 18.00 w Katedrze. Zgłoszenia przez stronę: https://archidiecezja.pl/duszpasterstwo/bierzmowanie-dla-doroslych/.
 1. Na stoliku przy konfesjonale nowy numer „Przewodnika Katolickiego”. Do nabycia jest też książeczka na Wielki Post „40 dni z Bogiem” w cenie 7 zł oraz „Zdrapka wielkopostna” przygotowana przez Wspólnotę Życia Chrześcijańskiego.
 2. Zapraszamy na wspólny wyjazd z naszego dekanatu na Pielgrzymkę Dziękczynną Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę w dniach 5-6 marca 2023 r. Zgłoszenia i informacje u Księdza Proboszcza.
 3. Pomódlmy się za zmarłych z wymienianek rocznych: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

 

Comments are closed.