V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26.03.2023

 1. W niedzielę po Mszach o godz. 9.30, 11.00 i 12.30 członkowie Goślińskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych rozprowadzać będą wyroby rękodzielnicze. Zebrane fundusze przeznaczone będą na pielgrzymkę do Medjugorie.
 2. Parafialna Spowiedź wielkopostna w naszej parafii odbędzie się w czwartek 30 marca w godz. 9.00-10.00, 15.00-16.30 oraz 19.30-21.00. W gablocie i na stronie informacja o spowiedzi w dekanacie.
 3. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 16.45 dla dzieci w kościele, a o godz. 20.00 ulicami naszej parafii. Trasa będzie biegła od krzyża przy Parku Dzieje ulicami: Bracką, Brzoskwiniową, Morelową, Oliwkową i Chabrową. Zakończenie przy krzyżu przy zbiegu ulic Narcyzowej i Chabrowej. Po poszczególnych stacjach krzyż niosą reprezentanci: I Stowarzyszenie „Dzieje”, II WŻCH, III Grupa Męska „Fundamenty”, IV  Domowy Kościół, V Szafarze i Kapłani, VI Grupa modlitewna „Chodzić po wodzie”, VII Liturgiczna Służba Ołtarza, VIII Rodzice dzieci pierwszokomunijnych, IX Kandydaci do bierzmowania i ich rodzice, X Caritas i  Klub Seniora, XI Członkowie Wieczystej Adoracji, XII GOSPON, XIII WŻR i XIV Parafianie. Mężczyzn prosimy o pomoc w trakcie całej drogi krzyżowej.
 4. Ks. Stanisław odwiedzi chorych w sobotę 1 kwietnia od godz. 9.00.
 5. Spotkanie kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w sobotę 1 kwietnia o godz. 11.00 na plebanii. Omówimy tam dokładnie zasady funkcjonowania Diakonijnego modelu Rady Duszpasterskiej.
 6. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP w sobotę o godz. 15.00. Będzie możliwość przyjęcia Komunii św.
 7. W przyszłą niedzielę poświecenie palm na wszystkich Mszach św. Będą one rozprowadzane przed każdą Mszą św. przez młodzież wyjeżdżającą na ŚDM do Lizbony. Ofiary zostaną przeznaczone na wsparcie tego wyjazdu.
 8. Przypominamy o możliwości powstania kolejnego kręgu Domowego Kościoła, który umożliwia formację małżeństwom sakramentalnym. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do ks. Proboszcza.
 9. Sklepik parafialny czynny po każdej Mszy poleca: kartki świąteczne, chorągiewki, paschaliki w kwocie 10 zł.
 10. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do skarbony za ławkami. Na stoliku przy konfesjonale wyłożone zostały koperty na Daninę rodzin za rok 2023. Roczne zobowiązanie na cele diecezjalne oraz utrzymanie seminarium to 30.000zł. Część Daniny rodzin przeznaczymy na inwestycje parafialne. Wymianę oświetlenia i malowanie kościoła planujemy na czerwiec i lipiec. Koszt to około 100 000zł. Bardzo dziękujemy za prace wykonane na rzecz parafii oraz składane ofiary.
 11. Zapraszamy wszystkich młodych do udziału w pieszej pielgrzymce do grobu świętego Wojciecha w Gnieźnie. Pielgrzymka odbędzie się od 20 do 22 kwietnia. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Stanisława.
 12. Na stoliku przy konfesjonale nowy numer „Przewodnika Katolickiego” z dodatkiem „5 minut z Bogiem”.
 13. Pomódlmy się za śp. Huberta Leszczyńskiego i zmarłych z wymienianek rocznych: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Comments are closed.