UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO – 25.12.2022

Wszystkim drogim Parafianom, Gościom i Sympatykom naszego kościoła składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech Duch Święty pomoże nam, na nowo odkrywać Wielką Tajemnicę Wiary, że Bóg nie tylko stał się Człowiekiem, ale rodzi się na ołtarzach świata, bo chce być pośród nas. Niech Jego obecność owocuje miłością i pojednaniem w naszych domach. 

Duszpasterze

 1. Młodzież serdecznie dziękuje za wsparcie kiermaszu przed wyjazdem na ŚDM. Zebrano 6074,92 zł.
 2. Dziękujemy za wspólnie przeżyty Adwent, za pomoc w przygotowaniu śniadań po Mszach roratnich i liczny udział oraz wszelkie dobro. Dziękujemy za ofiarowane choinki, transport oraz ich przygotowanie, za wystrój kościoła i wykonanie żłóbka, za posprzątanie kościoła. Dziękujemy za wszystkie życzenia, ofiarowane świąteczne pokarmy, za wszelkie okazane dobro i życzliwość.
 3. W imieniu Parafialnego Zespołu Caritas serdecznie dziękujemy Darczyńcom za złożone artykuły spożywcze do koszy w sklepach, uczniom z kl. VIII F za zorganizowanie zbiórki żywności oraz Cukierni Radosna. Obdarowane zostały  42 rodziny potrzebujące wsparcia. Dziękujemy również za pomoc przy sprzedaży świec i opłatków na stół wigilijny.
 4. 26 grudnia Msze święte w porządku niedzielnym. Po Mszach zbiórka ofiar do puszek na cele edukacyjno-naukowe Archidiecezji Gnieźnieńskiej.
 5. Wspólne kolędowanie odbędzie się w kościele 26 grudnia o godz. 15.00. Poprowadzi je młodzież z naszej parafii. Dzieci przynoszą tego dnia plansze, które własnoręcznie wykonały z naklejonymi serduszkami z rorat.
 6. Od 27 grudnia na antenie TVP1 o godz. 8.30 zostanie wyemitowana pierwsza część popularnego na całym świecie serialu o życiu Chrystusa pt. „The Chosen” (czyt. de czołzen). Serdecznie polecamy.
 7. Po świętach Bożego Narodzenia rozpoczniemy odwiedziny duszpasterskie, które obejmą następujące ulice: Plac Kasztanowy, Smolna, Lenartowskiego, Kutrzeby, Nowy Rynek, Cegielskiego, Przesmyk, Rogu Renifera, Kręta oraz część ulicy Długiej. Plan kolędy został dostarczony do mieszkańców tych ulic oraz jest wywieszony w gablocie i umieszczony na stronie parafialnej. Pozostałych parafian odwiedzimy za rok.
 8. W ostatni dzień roku 31 grudnia po Mszy św. o godz. 18.00, która będzie już z Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, nabożeństwo dziękczynno-ekspiacyjno-błagalne. W modlitwie wspomnimy także zmarłych w tym roku Parafian.
 9. W niedzielę 1 stycznia w Nowy Rok Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. o 9.30, 11.00, 12.30 i 19.00.
 10. W zakrystii zapisy i odbiór programu na autokarowy wyjazd do Bratysławy i Budapesztu, który planujemy na koniec sierpnia 2023r.
 11. Na stoliku przy konfesjonale nowy numer „Przewodnika Katolickiego” z dodatkiem „5 minut z Bogiem”.
 12. Pomódlmy się za zmarłych z wymienianek rocznych: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Comments are closed.