UROCZYSTOŚĆ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI – 01.01.2023

 1. Rozpoczęliśmy odwiedziny duszpasterskie. W miesiącu styczniu ze względu na trwającą kolędę w tygodniu nie będzie Mszy o godz. 18.00. Plan kolędy wywieszony jest w gablocie oraz umieszczony na stronie internetowej. W czasie kolędy biuro parafialne czynne będzie w piątki od 9.00 do 10.00. W pilnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny.
 2. W miesiącu styczniu, w dni powszednie, gdy nie ma Mszy wieczornej, zapraszamy na Różaniec po porannej Mszy o godz. 7.30. Jeśli Msza wieczorna jest, to Różaniec odmawiamy 40 min. przed wieczorną Mszą. Dzięki odmawianiu różańca w świątyni we wspólnocie można uzyskać odpust zupełny.
 3. W I czwartek miesiąca modlimy się w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych. Msza wieczorna z Uroczystości Objawienia Pańskiego.
 4. W I piątek miesiąca przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Porządek Mszy jak w niedzielę. Przypominamy, że zmienia się godzina pierwszej Mszy z 7.45 na 7.30. Na każdej Mszy poświęcenie kredy i kadzidła, które rozprowadzane będą przed Mszą św. przez młodzież z naszej parafii. Ofiary przeznaczymy na dofinansowanie wyjazdu na ŚDM do Lizbony. Tego dnia modlimy się w intencji misji, a po Mszach zbiórka do puszek na ten cel.
 5. Od pierwszej soboty grudnia odprawiamy pięć nabożeństw wynagradzających Niepokalanemu Sercu NMP, o które prosiła Maryja w czasie objawień w Fatimie. Kolejne nabożeństwo w sobotę 7 stycznia o godz. 15.00.
 6. Ks. Stanisław odwiedzi chorych z posługą sakramentalną w sobotę 7 stycznia od godz. 9.00.
 7. Parafia pw. św. Marii Magdaleny w Długiej Goślinie zaprasza 6 stycznia 2023 r. na Orszak Trzech Króli. Zbiórka o godz. 15.00 na boisku Szkoły Podstawowej w Długiej Goślinie. Program Orszaku: powitanie Trzech Króli; przemarsz Orszaku do kościoła parafialnego; pokłon Dzieciątku Jezus; wspólne kolędowanie; agapa.
 8. W dniach 26-31 sierpnia 2023r. organizujemy autokarowy parafialny wyjazd do Bratysławy i Budapesztu o charakterze pielgrzymkowym. Koszt ok. 2500 zł. Zapisy i szczegółowy program w zakrystii.
 9. Bardzo dziękujemy za składane ofiary i daniny oraz za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii. Na cele edukacyjne zebraliśmy 1193 zł. Ofiary kolędowe można składać do skarbony za ławkami. Przeznaczone one będą na najważniejsze planowane inwestycje w 2023 roku, czyli wymiana oświetlenia w prezbiterium oraz malowanie kościoła.
 10. Na stoliku przy konfesjonale bezpłatne pismo „Pomagamy misjom”.
 11. Pomódlmy się za zmarłych z wymienianek rocznych: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Comments are closed.