NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 31.05.2020

1. Od 30 maja można uczestniczyć w liturgii bez limitu osób. Ministrantów i lektorów zapraszamy do służenia przy ołtarzu. W kościele wierni nadal muszą zasłaniać usta i nos. Transmisja Mszy niedzielnej o godz. 11.00 na facebooku i youtube. W niedzielę po raz ostatni dodatkowo o godz. 13.30 będzie można w kościele przyjąć komunię św.
2. Zapraszamy do korzystania ze spowiedzi świętej w zakrystii. Codziennie 15 min. przed każdą Mszą jest taka możliwość, a dodatkowo od poniedziałku do środy spowiadać będziemy już od 17.30, a w I czwartek i I piątek miesiąca od 17.00, abyśmy mogli przygotować się do parafialnego odpustu i zbliżającego się Bożego Ciała.
3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele od poniedziałku do piątku od 8.00 do 18.00.
4. Biuro parafialne czynne we wtorek i czwartek od 16.00 do 17.30 i w piątek od 9.00 do 10.00.
5. W czwartek 4 czerwca o godz. 18.00 Msza odpustowa, której przewodniczyć będzie ks. kan. Przemysław Kwiatkowski, rektor Seminarium Duchownego w Gnieźnie. W tym roku nie będzie pikniku po Mszy. Natomiast z racji I czwartku miesiąca dodatkowa adoracja w intencji powołań po Mszy św. wieczornej do godz. 21.00. W czasie adoracji nie będzie już spowiedzi.
6. Nabożeństwa majowe i czerwcowe codziennie po wieczornej Mszy św.
7. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP w sobotę po porannej Mszy św.
8. Powracamy do posługi sakramentalnej wobec chorych, ale ks. Jacek odwiedzi w sobotę 6 czerwca od godz. 9.00 tylko te osoby, które do tego czasu potwierdzą telefonicznie chęć skorzystania z sakramentów.
9. Informujemy, że sakrament bierzmowania w naszej parafii będzie udzielony 25 października 2020r. na Mszy o godz. 12.30. Szafarzem będzie ks. biskup Krzysztof Wętkowski.
10. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w prace porządkowe i ogrodowe. Dziękujemy także za ofiary i daniny, które możemy składać przelewem lub do skarbony znajdującej się w kościele za ławkami. W czerwcu planujemy rozpoczęcie dalszych prac związanych z budynkiem gospodarczym i garażami.
11. W zakrystii do nabycia świece, z których dochód przeznaczony będzie na pomoc najuboższym. Na stoliku za ławkami nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz bezpłatne pismo „Dobre Nowiny”.
12. Pomódlmy się za zmarłych z wymienianek rocznych: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Comments are closed.