NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY – 31.12.2023

 1. Dzisiaj święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Msza św. w niedzielę o godz. 19.00 będzie już z Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, po niej nabożeństwo dziękczynno-ekspiacyjno-błagalne. W modlitwie wspomnimy także zmarłych w tym roku Parafian. W Nowy Rok Msze św. o 9.30, 11.00, 12.30 i 19.00.
 2. W miesiącu styczniu ze względu na kolędę w tygodniu nie będzie Mszy o godz. 18.00. Plan kolędy wywieszony jest w gablocie oraz umieszczony na stronie internetowej (pobierz plan w formacie PDF). W czasie kolędy biuro parafialne czynne będzie tylko w piątki od 9.00 do 10.00. W pilnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny.
 3. W miesiącu styczniu, w dni powszednie, gdy nie ma Mszy wieczornej, zapraszamy na Różaniec po porannej Mszy o godz. 7.30. Jeśli Msza wieczorna jest, to Różaniec odmawiamy 40 min. przed wieczorną Mszą. Przypominamy, że dzięki odmawianiu różańca w świątyni we wspólnocie można uzyskać odpust zupełny.
 4. W I czwartek miesiąca modlimy się w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych.
 5. W I piątek miesiąca okazja do Spowiedzi św. od godz. 17.00, po Mszy nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 20.30 w kościele adoracja z prowadzoną medytacją oraz okazja do spowiedzi, a o 21.00 Msza św. Obie Msze wieczorne z uroczystości Objawienia Pańskiego.
 6. Zapraszamy na spotkanie biblijne w piątek po Mszy o 18.00 w salce pod kościołem.
 7. W sobotę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Porządek Mszy jak w niedzielę. Na każdej Mszy poświęcenie kredy i kadzidła, które rozprowadzane będą przed Mszą św. przez członków Parafialnego Zespołu Caritas. Tego dnia modlimy się w intencji misji, a po Mszach zbiórka do puszek na ten cel.
 8. Od pierwszej soboty grudnia odprawiamy pięć nabożeństw wynagradzających Niepokalanemu Sercu NMP, o które prosiła Maryja w czasie objawień w Fatimie. Kolejne nabożeństwo w sobotę 6 stycznia o godz. 15.00.
 9. Bardzo dziękujemy za wszelkie ofiary. Na cele edukacyjne zebraliśmy 2270zł. Ofiary kolędowe będzie można składać do skarbony za ławkami. Przeznaczone one będą na najważniejsze planowane inwestycje w 2024 roku, czyli nowe konfesjonały, które z małym opóźnieniem pojawią się w styczniu oraz planowany ołtarz św. Józefa.
 10. Sklepik parafialny poleca komplety kolędowe i kropidła.
 11. Pomódlmy się za śp. Reginę Kołodziejczak, Lidię Panowicz oraz za zmarłych z wymienianek rocznych: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Comments are closed.