IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 19.03.2023

 1. Kaplica Wieczystej Adoracja jest czynna 24 godziny na dobę i znajduje się pod kościołem (wchodzimy bocznym wejściem).
 2. Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP i Patrona Kościoła zostaje w tym roku przeniesiona na poniedziałek 20 marca. Tego dnia zapraszamy na Mszę św. dla mężczyzn o godz. 19.30. Odprawi ją ks. Wojciech Orzechowski.
 3. Wszystkich czcicieli św. Rity zapraszamy do modlitwy za jej wstawiennictwem w środę 22 marca na Mszy św. o godz. 19.30.
 4. Kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się 22 marca o godz. 19.00 w kościele. Informacje i zapisy: narzeczeni.archidiecezja.pl.
 5. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 16.45 dla dzieci, a po Mszy św. wieczornej dla dorosłych. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16.00 z kazaniem pasyjnym.
 6. Zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową po Puszczy Zielonce (ok. 25km), która odbędzie się 24 marca. Początek o godzinie 20.00 w naszym kościele i tutaj też będzie zakończenie. Prosimy o zapisywanie się w zakrystii.
 7. W sobotę 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Na Mszy o 7.30 i 18.00 możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Przynosimy świece. Osoby podejmujące duchową adopcję prosimy o zapisywanie się w zakrystii, aby zostały wpisane do parafialnej księgi adopcji. Na stoliku przy konfesjonale znajdują się materiały o duchowej adopcji.
 8. Parafialna Spowiedź wielkopostna w naszej parafii odbędzie się w czwartek 30 marca w godz. 9.00-10.00, 15.00-16.30 oraz 19.30-21.00. W gablocie i na stronie informacja o spowiedzi w dekanacie.
 9. W piątek 31.03. odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii. Trasa będzie biegła od krzyża przy Parku Dzieje ulicami: Bracką, Brzoskwiniową, Morelową, Oliwkową i Chabrową. Zakończenie przy krzyżu przy zbiegu ulic Narcyzowej i Chabrowej. Początek o godz. 20.00. Po poszczególnych stacjach krzyż niosą reprezentanci: I Stowarzyszenie „Dzieje”, II WŻCH, III Grupa Męska „Fundamenty”, IV  Domowy Kościół, V  Szafarze i Kapłani, VI Grupa modlitewna „Chodzić po wodzie”, VII Liturgiczna Służba Ołtarza, VIII Rodzice dzieci pierwszokomunijnych, IX Kandydaci do bierzmowania i ich rodzice, X Caritas i  Klub Seniora, XI Członkowie Wieczystej Adoracji, XII GOSPON, XIII WŻR i XIV Parafianie. Mężczyzn prosimy o pomoc w trakcie całej drogi krzyżowej.
 10. Sklepik parafialny czynny po każdej Mszy poleca: kartki świąteczne, zaproszenia komunijne, chorągiewki, paschaliki w kwocie 10 zł.
 11. Bardzo dziękujemy za prace wykonane na rzecz parafii oraz składane ofiary.
 12. Na stoliku przy konfesjonale nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
 13. Pomódlmy się za zmarłych z wymienianek rocznych: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Comments are closed.