IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 30.04.2023

 1. Dzisiaj niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Składka z niedzieli przeznaczona będzie na Prymasowskie Wyższe Seminarium Duchowne w Gnieźnie.
 2. W poniedziałek rozpoczyna się maryjny miesiąc maj. Nabożeństwa ku czci Matki Bożej codziennie po wieczornej Mszy św.
 3. We wtorek 2 maja biuro parafialne będzie nieczynne.
 4. W środę 3 maja przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. według porządku niedzielnego. Tego dnia w parafii pw. Św. Jakuba Ap. o godz. 9.30 odprawiona będzie Msza św. w intencji Ojczyzny. Następnie uroczystości przed pomnikiem.
 5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas I szkoły ponadpodstawowej odbędzie się w czwartek 4 maja o godz. 19.30.
 6. W I piątek miesiąca okazja do Spowiedzi św. od godz. 17.00. Po Mszy o 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 20.30 w kościele adoracja z prowadzoną medytacją oraz okazja do spowiedzi, a o 21.00 Msza św.
 7. We wszystkie soboty okresu wielkanocnego po Mszy św. o godz. 7.30 uczestników zapraszamy na śniadanie wielkanocne na plebanię. Chcemy w ten sposób w naszej wspólnocie parafialnej celebrować radość Zmartwychwstania Pańskiego.
 8. Ks. Stanisław odwiedzi chorych w sobotę 6 maja od godz. 9.00.
 9. Parafialny Zespół Caritas dziękuje wszystkim za złożone ofiary do skarbonek jałmużny wielkopostnej. Zebraliśmy 2 200 zł.
 10. Zostały jeszcze wolne miejsca na wakacyjne wyjazdy: wczasorekolekcje w Szczyrku w dniach 17-24 sierpnia 2023r. oraz pielgrzymka do Bratysławy i Budapesztu w dniach 26-31 sierpnia 2023r. Zapisy i szczegółowe informacje w zakrystii.
 11. Pojawiła się propozycja znalezienia innego miejsca w kościele dla dwóch głośników od organów. Chcemy to przetestować przed malowaniem kościoła. Osoby, które chciałyby pomóc w tej pracy, mogą zgłosić się do ks. Proboszcza.
 12. Sklepik parafialny poleca: flagi, życzenia, albumy, książki na uroczystość Pierwszej Komunii św.
 13. Na stoliku przy konfesjonale nowy numer „Przewodnika Katolickiego” z dodatkiem „5 minut z Bogiem” oraz bezpłatne pismo „Dobre nowiny”.
 14. Pomódlmy się za zmarłych z wymienianek rocznych: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Comments are closed.