III NIEDZIELA ADWENTU – 11.12.2022

 1. Zachęcamy wszystkich do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem w Kaplicy Wieczystej Adoracja, która jest czynna 24 godziny na dobę i znajduje się pod kościołem (wchodzimy bocznym wejściem). Nadal pozostają 2 godziny na które szukamy Adorujących  Niedziele od 2 do 3 w nocy oraz Poniedziałki od 1 do 2 w nocy. https://arcykaplan.pl/adoracja/
 2. Zapraszamy na Koncert Adwentowy w wykonaniu Chóru „Canzona” w niedzielę 11 grudnia o godz. 15.00 w kościele.
 3. Msze roratnie dla dzieci, młodzieży i dorosłych od poniedziałku do soboty o godz. 6.00. Po niej zapraszamy wszystkich na śniadanie na plebanię. Nie będzie już Mszy o godz. 7.30. Msza wieczorna o 18.00.
 4. 4. W trzecim tygodniu adwentu w ramach Kwartalnych Dni modlić się będziemy o życie chrześcijańskie rodzin.
 5. W piątek 16 grudnia dzień WŻR. O 17.20 modlitwa różańcowa, a po niej Msza św.
 6. Ze względu na spowiedzi w dekanacie biuro parafialne w najbliższy piątek będzie nieczynne.
 7. Za tydzień w IV Niedziele Adwentu młodzież zorganizuje kiermasz świąteczny, podczas którego będzie można zakupić m.in. słodkości do niedzielnej kawy, sianko, torby płócienne
  i inne drobne upominki. Całkowity dochód zostanie przeznaczony na wyjazd młodzieży na ŚDM do Lizbony.
 8. Całodzienna Spowiedź w naszej parafii będzie w poniedziałek 19 grudnia w godz. 9.00-10.00, 15.30-16.30 oraz 19.30-20.30. W gablocie znajduje się informacja o terminach adwentowej spowiedzi w parafiach naszego dekanatu.
 9. Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bolechowie-Osiedlu w sobotę 17 grudnia o godz. 17.00 przeżywać będzie obchody 50-lecia istnienia parafii oraz uroczystość konsekracji świątyni. Chcemy wraz z sąsiadami ucieszyć się tym faktem, tym bardziej, że małą cegiełkę dołożyliśmy do budowy tego kościoła.
 10. Po świętach Bożego Narodzenia rozpoczniemy odwiedziny duszpasterskie, które obejmą następujące ulice: Plac Kasztanowy, Smolna, Lenartowskiego, Kutrzeby, Nowy Rynek, Cegielskiego, Przesmyk, Rogu Renifera, Długa, Kręta. Plan kolędy w najbliższym czasie zostanie dostarczony do mieszkańców tych ulic oraz wywieszony w gablocie.
 11. Osoby samotne zapraszamy na Wigilię 24 grudnia na plebanię. Prosimy zgłaszać się u ks. Proboszcza.
 12. Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabyć w sklepiku parafialnym po Mszach niedzielnych oraz w biurze parafialnym w godzinach urzędowania. Sklepik poleca świece na stół wigilijny (duża 18zł, mała 8zł) kartki świąteczne, lampiony. Jest też możliwość nabycia przypinki w kształcie monstrancji, znaku wieczystej adoracji. Cena 10 zł.
 13. Przypominamy, że w niektórych sklepach na Osiedlu wystawione są kosze z logo Caritas na artykuły spożywcze dla rodzin potrzebujących wsparcia z okazji świąt Bożego Narodzenia.
 14. Bardzo dziękujemy za składane ofiary i daniny oraz za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii. Na pomoc Kościołowi na Wschodzie zebraliśmy 1045,50 zł. Dzisiejsza składka przeznaczona będzie na cele inwestycyjne. Zakończyliśmy prace związane z wentylacją. Zamontowane zostały cztery klimatyzatory, którymi możemy także ogrzewać powietrze oraz wyciąg powietrza w wieży, który usprawni wymianę powietrza w kościele. Koszt inwestycji to 45 tys. zł. W przyszłym roku będziemy obchodzić 30-lecie istnienia naszej parafii. Chcemy odnowić naszą świątynie, dlatego wszystkie składane ofiary np. za opłatki i przy okazji kolędy przeznaczone będą na ten cel. Najważniejsze planowane inwestycje to założenie nowego oświetlenia w prezbiterium oraz malowanie kościoła.
 15. Na stoliku przy konfesjonale nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
 16. Pomódlmy się za zmarłych z wymienianek rocznych: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Comments are closed.