II NIEDZIELA ADWENTU – 4.12.2022

 1. Zachęcamy wszystkich do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem w Kaplicy Wieczystej Adoracja, która jest czynna 24 godziny na dobę i znajduje się pod kościołem (wchodzimy bocznym wejściem). Więcej informacji: https://arcykaplan.pl/adoracja/
 2. Msze roratnie dla dzieci, młodzieży i dorosłych od poniedziałku do soboty o godz. 6.00. Po niej zapraszamy wszystkich na śniadanie na plebanię. Nie będzie już Mszy o godz. 7.30. Msza wieczorna o 18.00.
 3. Księga Abstynencji jest wyłożona w czasie adwentu na stoliku za ławkami. Zachęcamy do podejmowania abstynencji na określony czas, wpisanie do księgi i ofiarowania tego wyrzeczenia w intencji ludzi uzależnionych.
 4. 4. Organizujemy wyjazd do kina na film „Prorok”. Wyjazd w środę 7 grudnia o godz. 17.30 do Multikina. Koszt z przejazdem 30zł. Zapisy z wpłatą w zakrystii.
 5. W czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze o godz. 6.00 i 18.00.
 6. W piątek 9 grudnia ponownie gościć będziemy Panią Martę Przybyłę, która dzieliła się swoim świadectwem przy okazji tworzenia Kaplicy Wieczystej Adoracji. Tym razem spotkanie będzie dotyczyło towarzyszenia osobom umierającym i pracy w hospicjum i rozpocznie się po Mszy o godz. 18.00 w salce pod kościołem. Zapraszamy szczególnie wszystkie panie. Po spotkaniu będzie możliwość kupienia książek p. Marty.
 7. W Niedzielę 11 grudnia na Mszy o godz. 11.00 dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii otrzymają poświęcone medaliki.
 8. Zapraszamy na Koncert Adwentowy w wykonaniu Chóru „Canzona” w niedzielę 11 grudnia o godz. 15.00 w kościele.
 9. Całodzienna Spowiedź w naszej parafii będzie w poniedziałek 19 grudnia w godz. 9.00-10.00, 15.30-16.30 oraz 19.30-20.30. W gablocie znajduje się informacja o terminach adwentowej spowiedzi w parafiach naszego dekanatu. Informacja znajduje się także tutaj: https://arcykaplan.pl/dekanalna-spowiedz-adwentowa-2022r/
 10. Osoby samotne zapraszamy na Wigilię 24 grudnia na plebanię. Prosimy zgłaszać się u ks. Proboszcza.
 11. Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabyć w sklepiku parafialnym po Mszach niedzielnych oraz w biurze parafialnym w godzinach urzędowania. Sklepik czynny po każdej Mszy św. poleca świece na stół wigilijny (duża 18zł, mała 8zł) kartki świąteczne, lampiony. Jest też możliwość nabycia przypinki w kształcie monstrancji, znaku wieczystej adoracji. Cena 10 zł.
 12. Parafialny Zespół Caritas informuje, że w niektórych sklepach na Osiedlu od 5 grudnia  zostaną wystawione kosze z logo Caritas na artykuły spożywcze dla rodzin potrzebujących wsparcia z okazji świąt Bożego Narodzenia. Będzie również zbiórka w sklepie Biedronka i Delikatesach Centrum.
 13. Bardzo dziękujemy za składane ofiary i daniny oraz za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii. Dzisiejsza niedziela to Dzień Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołem zbiórka do puszek na ten cel.
 14. Na stoliku przy konfesjonale nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
 15. Pomódlmy się za śp. Wandę Kaminską oraz zmarłych z wymienianek rocznych: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Comments are closed.