I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18.02.2024

 1. W czasie Wielkiego Postu w kościele wyłożona jest Księga Abstynencji.
 2. W niedziele nabożeństwa Gorzkich Żali o godz. 16.00 z kazaniem pasyjnym, które będzie głosił diecezjalny duszpasterz małżeństw i rodzin ks. Hubert Wiśniewski.
 3. Wszystkich czcicieli św. Rity zapraszamy do modlitwy za jej wstawiennictwem w czwartek 22 lutego na Mszy św. o godz. 19.30.
 4. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 16.45 dla dzieci, a po Mszy św. wieczornej dla dorosłych.
 5. Zapraszamy na spotkanie biblijne w piątek 23 lutego po Mszy wieczornej i Drodze Krzyżowej w salce pod kościołem.
 6. Od Środy Popielcowej przez cały Wielki Post podejmujemy „postną sztafetę” w intencji Parafii i Parafian. Osoby, które chcą podjąć post o chlebie i wodzie w dowolnym dniu mogą podejść do zakrystii i wpisać się w grafik.
 7. W II niedzielę Wielkiego Postu 25 lutego rozpoczniemy rekolekcje parafialne dotyczące sakramentu pojednania, które poprowadzi ks. Aleksander Sewastianowicz z Białorusi. Rekolekcje potrwają do środy 28 lutego.
 8. W niedzielę 25 lutego zapraszamy na Wieczór Chwały po Mszy św. o godz. 19.00.
 9. W środę zostały zamontowane nowe konfesjonały. Musimy nauczyć się z nich korzystać. Zielone światełko oznacza, że w konfesjonale jest ksiądz. Przez szybę w drzwiach sprawdzamy czy ktoś się spowiada. Jeśli nie, to możemy wejść do środka. Jeśli komuś przeszkadza zamknięcie drzwi może zostawić je uchylone. W środku dla osób, które mają problem z klękaniem zamontowane jest siedzisko. Konfesjonały kosztowały 68.600 zł. Stare konfesjonały zostaną przekazane Parafii w Lechlinie.
 10. Trwa dystrybucja artykułów spożywczych Programu FEAT Gniezno. Rodziny potrzebujące wsparcia, mogą jeszcze składać Skierowania z Opieki Społecznej w sklepiku parafialnym lub w Punkcie Caritas, Pl. Kasztanowy 14 w godzinach otwarcia.
 11. Ks. Piotr Hoffmann organizuje pielgrzymkę do Andaluzji w dniach 31.05-7.06.2024. Szczegółowy plan wywieszony jest w gablocie.
 12. Do zabrania są jeszcze Skarbonki Jałmużny Wielkopostnej, które wraz z datkami przynosimy do kościoła w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Ofiary przeznaczone będą na potrzeby osób starszych i chorych z naszej parafii.
 13. Na stoliku za ławkami nowy numer „Przewodnika Katolickiego”, kolejny numer parafialnej gazetki oraz „Zdrapka wielkopostna”.
 14. W zakrystii do nabycia są książki z wydawnictwa „W drodze”.
 15. Pomódlmy się za śp. Jolantę Bieniek oraz za zmarłych z wymienianek rocznych: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

 

Comments are closed.