I NIEDZIELA ADWENTU – 27.11.2022

 1. Zachęcamy wszystkich do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem w Kaplicy Wieczystej Adoracja, która jest czynna 24 godziny na dobę i znajduje się pod kościołem (wchodzimy bocznym wejściem). Jedna godzina w tygodniu może być pięknym postanowieniem na czas adwentu dla osób, które nie uczestniczą w dziele Wieczystej Adoracji.
 2. Zapraszamy na Wieczór Chwały w niedzielę 27 listopada po Mszy o godz. 19.00.
 3. Msze roratnie będą dla dzieci, młodzieży i dorosłych od poniedziałku do soboty o godz. 6.00. Po niej zapraszamy wszystkich na śniadanie na plebanię. Nie będzie już Mszy o godz. 7.30. Msza wieczorna o 18.00.
 4. Księga Abstynencji będzie wyłożona w czasie adwentu na stoliku za ławkami. Zachęcamy do podejmowania abstynencji na określony czas, wpisanie do księgi i ofiarowania tego wyrzeczenia w intencji ludzi uzależnionych.
 5. W I czwartek miesiąca modlimy się w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych.
 6. W I piątek miesiąca okazja do Spowiedzi św. od godz. 17.00, po Mszy nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 20.30 w kościele adoracja z prowadzoną medytacją oraz okazja do spowiedzi, a o 21.00 Msza św.
 7. Od pierwszej soboty grudnia odprawiać będziemy przez kolejne miesiące pięć nabożeństw wynagradzających Niepokalanemu Sercu NMP, o które prosiła Maryja w czasie objawień w Fatimie. Pierwsze nabożeństwo w sobotę 3 grudnia o godz. 15.00. Od maja do października odprawiać będziemy nabożeństwa fatimskie 13 dnia miesiąca. W listopadzie przez wstawiennictwo Maryi modlić się będziemy za zmarłych. Niech jak najliczniejszy udział w tych nabożeństwach będzie corocznym darem i owocem nawiedzenia naszej parafii przez Maryję w kopii jasnogórskiego obrazu.
 8. Organizujemy wyjazd do kina na film „Prorok”. Wyjazd w środę 7 grudnia o godz. 17.30 do Multikina. Koszt z przejazdem 30zł. Zapisy z wpłatą w zakrystii.
 9. Ks. Stanisław odwiedzi chorych w pierwszą sobotę miesiąca 3 grudnia. Będą to odwiedziny przed świętami Bożego Narodzenia. Jeśli ktoś chciałby dopisać osobę chorą, można ją zgłosić w zakrystii lub w biurze parafialnym.
 10. Sklepik poleca świece na stół wigilijny (duża 18zł, mała 8zł) kartki świąteczne, lampiony. Jest też możliwość nabycia przypinki w kształcie monstrancji, znaku wieczystej adoracji. Cena 10 zł. Od 4 grudnia w niedzielę sklepik będzie czynny po każdej Mszy św.
 11. Parafialny Zespół Caritas informuje, że w niektórych sklepach na Osiedlu od 5 grudnia  zostaną wystawione kosze z logo Caritas na artykuły spożywcze dla rodzin potrzebujących wsparcia z okazji świąt Bożego Narodzenia. Będzie również zbiórka w sklepie Biedronka i Delikatesach Centrum.
 12. Bardzo dziękujemy za składane ofiary i daniny oraz za wszelkie prace wykonane na rzecz parafii. Dziękuję za posprzątanie kościoła po pracach związanych z drugim etapem montażu systemu wentylacji. Prace zakończą się w nadchodzącym tygodniu.
 13. Na stoliku przy konfesjonale nowy numer „Przewodnika Katolickiego” z dodatkiem „5 minut z Bogiem” oraz bezpłatne czasopismo „Dobre nowiny”.
 14. Pomódlmy się za śp. Alfreda Ząbka, Sebastiana Bieńka oraz zmarłych z wymienianek rocznych: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

 

Comments are closed.