XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 8.09.2019

 1. Spotkania:
  – w piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od 21.00 do 21.30 w kościele,
  – zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 10.00 w salce pod kościołem,
  – msza św. Goślińskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych w sobotę 14.09 o 14.00 w kościele,
  rodzice dzieci, które mają przystąpić do I Komunii św. w przyszły poniedziałek 16.09 o 19.00 w kościele;
 1. Chcemy wrócić do całodziennych adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Wojciecha. Osoby zainteresowane adoracją mogą wpisywać się na listę w zakrystii.
 2. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami zapraszamy dzieci, które przystąpiły w tym roku do I komunii św., na biblijne spotkanie formacyjne uczniów z klas IV w środę 11.09 o 16.30 w salce pod kościołem. Przynosimy Pismo św.
 3. Spotkanie młodzieży kl. VII i VIII oraz szkół średnich w środę o 18.45 w salce pod kościołem.
 4. Przypominamy, że modlitwa różańcowa jest odmawiana w naszym kościele codziennie 40 minut przed wieczorną Mszą Świętą. We wtorek różaniec w intencji naszych bliskich zmarłych z wymienianek rocznych. Dzięki odmawianiu różańca w Świątyni we Wspólnocie można uzyskać odpust zupełny. Zapraszamy także w każdą środę po Mszy wieczornej na nabożeństwo ku czci Matki Bożej Pocieszenia. Przypominamy, że jest możliwość składania intencji, w których modlimy się w czasie tego nabożeństwa.
 5. W piątek 13 września przypada Dzień Fatimski. Po mszy nabożeństwo różańcowe i procesja.
 6. W niedzielę 6 października odbędzie się Archidiecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę, której celem będzie zaproszenie Matki Bożej do nawiedzenia naszej Archidiecezji w znaku Kopii Cudownego Obrazu w roku 2020. W łączności z Parafią św. Jakuba ogranizujemy wspólny wyjazd w niedzielę o godz. 13.00. Od 19.00 udział w czuwaniu zakończonym Mszą o godz. 24.00, nocleg w 4-osobowych pokojach w Domu Pielgrzyma, powrót w poniedziałek w godzinach wieczornych. Koszt 100 zł. Zapisy do 22.09 w zakrystii.
 7. Kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się w poniedziałek 30 września 2019 o godz. 19.00 w kościele. Zapisy przez stronę narzeczeni.archidiecezja.pl.
 8. Fundacja Edukacyjna im. Św. Jana Pawła II, działająca na terenie gminy Murowana Goślina, zaprasza do składania wniosków stypendialnych na rok akademicki 2019/2020. O stypendia Fundacji mogą starać się młodzi mieszkańcy naszej gminy rozpoczynający w tym roku studia na wyższych uczelniach. Dokumenty można składać w Biurze Parafialnym Parafii p.w. Św. Jakuba Apostoła w Murowanej Goślinie do 10 września. Więcej informacji na ulotkach wyłożonych na stoliku lub stronie internetowej Fundacji.
 9. Dobiegają końca prace związane z uporządkowaniem terenu przy bocznej kruchcie. W najbliższym czasie zostaną zamontowane przy kościele stojaki na rowery. Dziękujemy za wszelkie zaangażowanie, pomoc oraz składane ofiary. Dzisiejsza składka przeznaczona będzie na pokrycie części kosztów związanych z prowadzonymi pracami.
 10. Mamy jeszcze 3 wolne miejsca na pielgrzymkę samolotową do Medjugorie w dniach 27-31 stycznia 2020r. Informacje u ks. Proboszcza.
 11. Na stoliku za ławkami „Dobre Nowiny”, a przed kościołem do nabycia numer „Gościa Niedzielnego” i „Przewodnika Katolickiego”.
 12. Pomódlmy się za zmarłą Annę Słomę oraz za zmarłych z wymienianek rocznych: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Comments are closed.