XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 1.09.2019

 1. Wróciliśmy do zwykłych godzin odprawiania Mszy św. W dni powszednie godz. 7.30 i 18.00, a w niedziele godz. 7.45, 9.30, 11.00, 12.30 i 19.00. Biuro Parafialne czynne we wtorki i czwartki 16.00-17.30 i w piątki 9.00-10.00. Chcemy także powrócić do całodziennych adoracji w kaplicy św. Wojciecha. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z ks. Proboszczem.
 2. Sklepik parafialny czynny w sobotę po wieczornej Mszy św. i w niedzielę po Mszach św.  9:30 i 11:00. Punkt Przyjmowanie i Wydawania Odzieży czynny we wtorki i czwartki od godz. 16-18.
 3. Msza św. z okazji rozpoczęcia roku szkolnego odbędzie się w poniedziałek, 2. września o godz. 10.00
 4. We wtorek o 17.20 różaniec w intencji zmarłych z wymienianek rocznych. W czasie wakacji poza naszą parafią odprawiliśmy w tej intencji 3 msze św.
 5. 5 września przypada I czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań rozpocznie się po Mszy św. wieczornej i trwać będzie do północy. Ostatnia godzina adoracji jest tzw. godziną świętą. Od godz. 21.00 do 23.00 możliwość spowiedzi.
 6. W I piątek miesiąca okazja do Spowiedzi św. od godz. 17.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu i także okazja do skorzystania z Sakramentu pokuty od godz. 20.30 do 21.00. Na zakończenie nabożeństwo do NSPJ, a następnie Msza św.
 7. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP w sobotę po porannej Mszy św.
 8. Ks. Jacek odwiedzi chorych w sobotę 7 września od godz. 9.00.
 9. Wyjazd na Lednicę Seniora 7 września o godz. 9:45 przy kościele. Prosimy o uiszczenie opłaty u organizatora. Są jeszcze wolne miejsca. Zabrać krzesełko.
 10. W niedzielę, 8. września z parafii pw. św. Jakuba wyruszy piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Dąbrówce Kościelnej. Informacje u ks. Jacka.
 11. Rektor Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie informuje, że nadal trwa nabór do naszego Seminarium, w którym kształcą się przyszli kapłani. Tegoroczna rekrutacja zakończy się 14 września. Kandydaci mogą uzyskać niezbędne informacje bezpośrednio u własnego duszpasterza oraz na stronach internetowych. W modlitwie indywidualnej i wspólnotowej pamiętajmy o ludziach młodych, którzy rozeznają drogę powołania.
 12. Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Gnieźnieńskiej 14 września rozpocznie w Gnieźnie kolejny rok swojej działalności. Szkoła kształci przyszłych organistów. Osoby zainteresowane mogą uzyskać szczegółowe informacje u ks. Proboszcza.
 13. Można składać Skierowania z Opieki Społecznej na nową dystrybucję artykułów żywnościowych  z Programu FEAT Gniezno w sklepiku parafialnym lub w Punkcie Caritas, Pl. Kasztanowy 14.
 14. W dniach 16-25 sierpnia odbyła się parafialna autokarowa pielgrzymka po północnych Włoszech i do św. Rity. Nasza Parafia otrzymała relikwie świętej patronki, dlatego oficjalne ich wprowadzenie i uczczenie odbędzie się w niedzielę 22 września na wszystkich Mszach świętych.
 15. W tym tygodniu rozpoczęte zostały kolejne prace przy kościele. Uporządkowane zostanie otoczenie wokół bocznej kruchty i położona nowa kostka. Dziękujemy za wszelkie zaangażowanie, pomoc oraz składane ofiary. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na cele inwestycyjne.
 16. Na stoliku za ławkami bezpłatne pismo „Dobre nowiny”. Przed kościołem do nabycia numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Przewodnika Katolickiego”.
 17. Pomódlmy się za zmarłych Danutę Nawrocką, Zbigniewa Niestrawskiego oraz za zmarłych z wymienianek rocznych: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Comments are closed.