XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.08.2019

 1. Przypominamy o wakacyjnym porządku sprawowania Mszy św. i pracy biura parafialnego. Od 1. września wracamy do przedwakacyjnego porządku.
 2. Parafialny Klub Seniora organizuje wyjazd na Lednicę Seniora 7. września br. Zapisy w sklepiku lub u organizatora do końca miesiąca.
 3. Gościmy dziś w naszej parafii o. Tomasza Ewertowskiego ze zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Głosi On homlie i rozprowadza po Mszy kalendarze misyjne na rok 2020. Ofiary złożone przy okazji nabywania kalendarzy przeznaczone będą na misyjną działalność Oblatów.
 4. W naszej parafii praktykę duszpasterską rozpoczyna kl. Dawid Mistelski. Serdecznie Go witamy i życzymy, aby praktyki były dobrym przygotowaniem do pracy duszpasterskiej w kapłaństwie.
 5. Dziś odbywa się piąta edycja biegu Murowana Dycha. W związku z tym organizatorzy intormują, że w godzinach od 11.30 do 12.40 mogą wystąpić utrudnienia drogowe: niektóre drogi będą zamknięte, ustanowione będą objazdy. Organizatorzy przepraszają za utrudnienia.
 6. Dożynki Gminne odbędą się w sobotę, 31. sierpnia w Nieszawie, rozpoczną się Mszą św. o godz. 15.30.
 7. W niedzielę, 1. września z okazji obchodów 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej w par. św. Jakuba Msza św. za Ojczyznę o godz. 9.30, a po niej uroczystości pod pomnikiem.
 8. Msza św. z okazji rozpoczęcia roku szkolnego odbędzie się w poniedziałek,
  2. września o godz. 10.00
 9. W niedzielę, 8. września z parafii pw. św. Jakuba wyruszy piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Dąbrówce Kościelnej. Informacje u ks. Jacka.
 10. Bardzo dziękujęmy za składane ofiary, a także za prace wykonane na rzecz parafii.
 11. Przed kościołem do nabycia numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Przewodnika Katolickiego” z dodatkiem „5 minut z Bogiem”.
 12. Pomódlmy się za zmarłych z wymienianek rocznych: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Comments are closed.