XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 1.08.2021

 1. Tradycyjnie w miesiącu sierpniu jesteśmy szczególnie zaproszeni do modlitwy o trzeźwość Narodu polskiego. W kościele za ławkami wyłożona jest Księga Abstynencji, do której można się zapisywać, podejmując czasową abstynencję.
 2. Przypominamy o wakacyjnym porządku sprawowania Mszy świętych i pracy biura parafialnego.
 3. Do 5 sierpnia zapraszamy codziennie po Mszy o godz. 19.00 na wspólną półgodzinną modlitwę w kościele w ramach duchowego towarzyszenia Pieszej Pielgrzymce Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań rozpocznie się po Mszy św. wieczornej i trwać będzie do godz. 21.00. Od godz. 20.00 do 21.00 możliwość spowiedzi.
 5. W piątek przypada Święto Przemienienia Pańskiego, jednocześnie to I piątek miesiąca. Okazja do Spowiedzi św. od godz. 18.00. Po Mszy o 19.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 6. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP po porannej Mszy św.
 7. Ks. Stanisław odwiedzi chorych w sobotę 7 sierpnia od godz. 9.00.
 8. Punkt Wydawania i Przyjmowania Odzieży czynny we wtorki i czwartki od godz. 15.00-18.00 przy Pl. Kasztanowym 14.
 9. W Licheniu z 6 na 7 sierpnia 2021 r. odbędzie się „Noc walki o błogosławieństwo dla Polski”. Osoby, które chciałyby pojechać na to spotkanie modlitewne, mogą w zakrystii odebrać kontakt do organizatorów wyjazdu.
 10. Osoby świeckie, które chcą pogłębić swoją wiedzę teologiczną zapraszamy na Studium Teologiczno-Pastoralne w Gnieźnie. Program studium obejmuje dwa lata. Zajęcia odbywają się w jedną sobotę miesiąca. Informacje w gablocie.
 11. Bardzo dziękujemy za ogromną ofiarność i wszelkie dobro, którego doświadczyła w ostatnim czasie nasza wspólnota parafialna. Z radością informujemy, że znalazł się ofiarodawca, który pokrył brakującą kwotę 20.000 zł na instalację fotowoltaiczną, dzięki czemu udało nam się ją w całości spłacić. Dziękuję za ogrom prac wykonanych na rzecz parafii przy okazji powstawania budynku gospodarczego z garażami oraz instalacji fotowoltaicznej, bo gdyby ją wycenić, to powstałaby kolejna duża kwota, której nie musieliśmy zapłacić. Dziękujemy za regularne prace ogrodowe i wszelkie ofiary i daniny. Informujemy, że na pomoc poszkodowanym w wyniku burz i powodzi zebraliśmy 1849 zł, a na zakup środków transportu dla misjonarzy 1376 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 12. Na stoliku przy konfesjonale nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
 13. Pomódlmy się za zmarłych z wymienianek rocznych: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Comments are closed.