XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.07.2020

  1. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa w kościele na czas liturgii.
  2. Obowiązuje wakacyjny porządek sprawowania Mszy św.: w dni powszednie o godz. 7.30 i 19.00, w niedziele o godz. 7.45, 9.30, 11.00 i 20.00. Spowiedź w zakrystii 15 min. przed każdą Mszą świętą, spowiada kapłan, który odprawia Mszę, więc prosimy do spowiedzi nie przychodzić na ostatnią chwilę.
  3. Biuro parafialne w wakacje czynne we wtorki i czwartki od godz. 17.30 do 18.30, a w piątki od godz. 9.00 do 10.00, a sklepik parafialny otwarty będzie tylko w niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00.
  4. Do 27 lipca trwa w naszym kościele Adoracja Najświętszego Sakramentu w monstrancji z Medjugorie. W niedzielę od 12.00 do 20.00, a w poniedziałek od 8.00 do 19.00. W kruchcie kościoła można zapoznać się z ideą 12 ołtarzy. Ofiary na budowę kaplicy w Medjugorie można wrzucać do skarbony za ławkami.
  5. W sobotę 1 sierpnia nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP po porannej Mszy św.
  6. Chorych, którzy ostatnio zadeklarowali chęć przyjęcia sakramentów, ks. Jacek odwiedzi w sobotę 1 sierpnia od godz. 9.00. Osoby, które ostatnio nie zostały zgłoszone, a chciałyby skorzystać z posługi sakramentalnej, prosimy o zgłoszenie.
  7. Zapowiadana pielgrzymka parafialna po Polsce nie odbędzie się ponieważ nie zebraliśmy odpowiedniej liczby osób.
  8. W najbliższą środę 29 lipca z katedry gnieźnieńskiej wyruszy piesza pielgrzymka naszej diecezji na Jasną Górę. Obecna sytuacja pandemii wymusiła konieczność wielu zmian organizacyjnych i dostosowania się do wytycznych reżimu sanitarnego. Na szlak pątniczy wyruszy tylko jedna grupa składająca się z delegatów poszczególnych grup zmieniających się każdego dnia. W związku z panującymi ograniczeniami zachęcamy gorąco wszystkich do duchowej łączności z pątnikami. Na stronie internetowej ( www.ppag.pl) oraz facebooku pielgrzymki umieszczane będą codziennie wszystkie materiały formacyjne oraz fotorelacje z trasy. Za pomocą strony internetowej można również wysłać osobiste intencje, które pielgrzymi zaniosą przed Wizerunek Czarnej Madonny. Wszystkich pragnących pomodlić się z pielgrzymami zapraszamy na wspólną Eucharystię na rozpoczęcie pielgrzymki 29 lipca o godz. 8.00 w katedrze oraz na jej zakończenie 6 sierpnia o godz. 13.30 w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze.    
  9. Na stoliku za ławkami nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Przewodnika Katolickiego” z dodatkiem „5 minut z Bogiem”.

10. Pomódlmy się za zmarłych z wymienianek rocznych: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek… 

Comments are closed.