XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.07.2021

  1. Dzisiejsza niedziela to I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych ogłoszony przez papieża Franciszka.
  2. Przypominamy o wakacyjnym porządku sprawowania Mszy świętych i pracy biura parafialnego.
  3. Przed kościołem zbiórka Caritasu na pomoc poszkodowanym w wyniku burz i powodzi w Europie.
  4. Poświęcenie pojazdów w naszej parafii w niedzielę po wszystkich Mszach św. Ofiary składane w czasie święcenia pojazdów przeznaczone będą na akcję MIVA – zakupu środków transportu dla misjonarzy.
  5. 28 lipca wyruszy Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę. Chcemy wrócić do tradycji duchowego towarzyszenia i zapraszamy od 28 lipca każdego dnia po Mszy o godz. 19.00 na wspólną półgodzinną modlitwę w kościele.
  6. Są jeszcze dwa miejsca na parafialną pielgrzymkę do Chorwacji i Włoch w dniach 17-27 września 2021r. Zainteresowani mogą zgłaszać się do ks. Proboszcza.
  7. Osoby świeckie, które chcą pogłębić swoją wiedzę teologiczną zapraszamy na Studium Teologiczno-Pastoralne w Gnieźnie. Program studium obejmuje dwa lata. Zajęcia odbywają się w jedną sobotę miesiąca. Informacje w gablocie.
  8. Zakończyliśmy prace związane z zewnętrzną instalacją elektryczną budynku gospodarczego z garażami oraz instalacją fotowoltaiczną, dzięki której produkować będziemy prąd na potrzeby budynku kościoła i plebanii. Obecnie czekamy na wymianę liczników i przyłączenie do sieci. Bardzo dziękujemy za składane daniny i ofiary. Szczególnie dziękujemy za wszelką pomoc i prace wykonane na rzecz parafii, dzięki którym tak wiele inwestycji możemy realizować równocześnie.
  9. Na stoliku przy konfesjonale nowy numer „Przewodnika Katolickiego” z dodatkiem „5 minut z Bogiem” oraz „Mały Przewodnik katolicki”.
  10. Pomódlmy się za zmarłego Zenona Prause oraz za zmarłych z wymienianek rocznych: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Comments are closed.