XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.07.2021

  1. Przypominamy o wakacyjnym porządku sprawowania Mszy św.: w dni powszednie o godz. 7.30 i 19.00, w niedziele o godz. 7.45, 9.30, 11.00 i 20.00. Spowiedź 15 min. przed każdą Mszą świętą, spowiada kapłan, który odprawia Mszę, więc proszę do spowiedzi nie przychodzić na ostatnią chwilę.
  2. Biuro parafialne w wakacje czynne we wtorki i czwartki od godz. 17.30 do 18.30, a w piątki od godz. 9.00 do 10.00.
  3. We wtorek 13 lipca Dzień Fatimski. Msza o godz. 19.00, a po niej procesja z nabożeństwem fatimskim.
  4. W piątek 16 lipca dzień WŻR. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o 18.20 i modlitwa różańcowa. Po Mszy spotkanie formacyjne na salce pod kościołem.
  5. Zapraszamy na Pieszą Pielgrzymkę Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę z GRUPĄ POMARAŃCZOWĄ z Regionu Wągrowieckiego. Pielgrzymka rusza 28 lipca z Gniezna i 5 sierpnia wejdzie na Jasną Górę. Zapisy do 19 lipca wyłącznie przez formularz elektroniczny (https://ppag.pl/zapisy/). Koszt uczestnictwa wraz z wyżywieniem 190 zł (+ koszty noclegu na Jasnej Górze i autobusu powrotnego). Szczegółowych informacji udziela przewodnik grupy – ks. Marcin Przybylski (697 584 097). Spotkanie organizacyjne, dedykowane szczególnie tym, którzy pójdą po raz pierwszy, w piątek 16 lipca o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym przy Parafii św. Wojciecha w Wągrowcu. Na stoliku przy konfesjonale wyłożone są koperty na intencje na pielgrzymkę. Po wypisaniu można je składać w zakrystii.
  6. Są jeszcze dwa miejsca na parafialną pielgrzymkę do Chorwacji i Włoch w dniach 17-27 września 2021r. Zainteresowani mogą zgłaszać się do ks. Proboszcza.
  7. Od dłuższego czasu poprzez Parafialny Zespół Caritasu uczestniczymy jako parafia w programie pomocy rodzinom poszkodowanym w wyniku konfliktu zbrojnego w Syrii „Rodzina rodzinie”. Otrzymaliśmy tytuł „Przyjaciela Rodzin na Bliskim Wschodzie”. Na stoliku przy konfesjonale wyłożone są foldery informacyjne o pomocy Caritasu na Bliskim Wschodzie. W program pomocy humanitarnej można włączyć się także indywidualnie do czego zachęcamy.
  8. Bardzo dziękujemy za prace na rzecz parafii oraz za złożone ofiary i daniny. Dzisiejsza składka inwestycyjna przeznaczona będzie na opłacenie prac na części dachu kościoła, które trwają oraz prac ziemnych związanych z zewnętrzną instalacją elektryczną budynku gospodarczego z garażami, które rozpoczniemy od poniedziałku. Wykonano już pierwsze prace związane z założeniem dwóch instalacji fotowoltaicznych na garażu, dzięki którym produkować będziemy prąd na potrzeby budynku kościoła i plebanii. Łączna moc wynosić będzie 12,8 kWp (kilowatopików), całkowity koszt istalacji to 49 200 zł. Z ofiar zbieranych na fotowoltaikę zgromadziliśmy 21.000 zł, za co już teraz bardzo dziękujemy, pozostałą kwotę będziemy stopniowo spłacali, m.in. oszczędzając na rachunkach za prąd.
  9. Na stoliku przy konfesjonale nowy numer „Przewodnika Katolickiego” oraz „Małego Przewodnika katolickiego” z ciekawymi dodatkami dla dzieci.
  10. Pomódlmy się za zmarłych z wymienianek rocznych: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Comments are closed.