XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 04.07.2021

 1. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy pod kościołem na czas wakacji jest zawieszona. Zachęcamy w tym czasie do nawiedzania Najświętszego Sakramentu w kościele, który jest otwarty przez cały dzień.
 2. Przypominamy o wakacyjnym porządku sprawowania Mszy św. : w dni powszednie o godz. 7.30 i 19.00, w niedziele o godz. 7.45, 9.30, 11.00 i 20.00. Spowiedź 15 min. przed każdą Mszą świętą, spowiada kapłan, który odprawia Mszę, więc proszę do spowiedzi nie przychodzić na ostatnią chwilę.
 3. Biuro parafialne w wakacje czynne we wtorki i czwartki od godz. 17.30 do 18.30, a w piątki od godz. 9.00 do 10.00.
 4. Punkt Wydawania i Przyjmowania Odzieży w miesiącu lipcu będzie nieczynny.
 5. W miesiącu lipcu i sierpniu sklepik parafialny czynny będzie tylko w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.
 6. Zapraszamy na Pieszą Pielgrzymkę Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę z GRUPĄ POMARAŃCZOWĄ z Regionu Wągrowieckiego. Pielgrzymka rusza 28 lipca z Gniezna i 5 sierpnia wejdzie na Jasną Górę. Zapisy do 19 lipca wyłącznie przez formularz elektroniczny (https://ppag.pl/zapisy/). Koszt uczestnictwa wraz z wyżywieniem 190 zł (+ koszty noclegu na Jasnej Górze i autobusu powrotnego). Szczegółowych informacji udziela przewodnik grupy – ks. Marcin Przybylski (697 584 097). Spotkanie organizacyjne, dedykowane szczególnie tym, którzy pójdą po raz pierwszy, w piątek 16 lipca o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym przy Parafii św. Wojciecha w Wągrowcu.
 7. Narodowe Centrum Krwi zwraca się z gorącą prośbą o dzielenie się bezcennym darem – krwią – której nie można kupić ani wyprodukować. Dostrzeżenie i zrozumienie istoty bezinteresownego podzielenia się własną krwią z drugim człowiekiem, a także wrażliwość na potrzeby innych osób, ma wymierny wpływ na ratowanie pacjentów, dla których krew jest niezastąpionym lekiem.
 8. Jest jeszcze kilka miejsc na parafialną pielgrzymkę do Chorwacji i Włoch w dniach 17-27 września 2021r. Zainteresowani mogą zgłaszać się do ks. Proboszcza.
 9. Bardzo dziękujemy za prace na rzecz parafii oraz za złożone ofiary i daniny. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna przeznaczona będzie na opłacenie prac na części dachu kościoła oraz prac ziemnych związanych z zewnętrzną instalacją elektryczną budynku gospodarczego z garażami. W najbliższym czasie zostaną założone dwie instalacje fotowoltaiczne na garażu, dzięki którym produkować będziemy prąd na potrzeby budynku kościoła i plebanii. Łączna moc wynosić będzie 12,8 kWp (kilowatopików), całkowity koszt istalacji to 49 200zł. Z ofiar zbieranych na fotowoltaikę zgromadziliśmy 20.000 zł, za co już teraz bardzo dziękujemy, pozostałą kwotę będziemy stopniowo spłacali, m.in. oszczędzając na rachunkach za prąd.
 10. Na stoliku przy konfesjonale nowy numer „Przewodnika Katolickiego” oraz „Małego Przewodnika katolickiego” z ciekawymi dodatkami dla dzieci.
 11. Pomódlmy się za zmarłych śp. Wandę Karwacką i Szczepana Popławskiego oraz zmarłych z wymienianek rocznych: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Comments are closed.