Wspólnota Żywego Różańca Misja – modlitwa różańcowa w intencjach wskazanych przez Ojca Świętego, ważnych dla parafii, miasta, Ojczyzny i jej mieszkańców.

Formy – codziennie 220 osób w jedenastu różach odmawia indywidualnie różaniec we wskazanych intencjach, – prowadzenie modlitwy różańcowej we wspólnocie parafialnej, – czuwanie modlitewne każdego 16 – tego dnia miesiąca.

Spotkania: 16 – tego każdego miesiąca

Kontakt: Anna Robaszkiewicz – tel. 616 241 644, kom. 534156311; Anna Wituła kom. 501 632 145

Sztandar: Od 15.06.1995 r. Wspólnota Żywego Różańca posiada swój sztandar. Towarzyszy on każdej ważnej uroczystości kościelnej.

 Intencja modlitwy: 16 czerwca 2019 r.- 15 lipca 2019 r.

INTENCJA MIESIĄCA: O radosne zakończenie roku szkolnego i dobry odpoczynek w czasie wakacji.

INTENCJE STAŁE:

Z Maryją, Królową Polski módlmy się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii , o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu, w podziękowaniu za świętość Jana Pawła II, o beatyfikację Sług Bożych ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, ks. kard. Augusta Hlonda i Pauliny Jaricot (czyt. Żariko). O chwałę Nieba dla śp. ks. kan. Romana Mikołaja Kosteckiego. O błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Ojca Świętego Franciszka oraz papieża Benedykta XVI. O potrzebne łaski dla Kapłanów Archidiecezji Gnieźnieńskiej a szczególnie dla Duszpasterzy naszej parafii. Za członków Wspólnoty Żywego Różańca i ich Rodziny -żywych i zmarłych, o rozwój duchowy i liczebny. O zgodę, jedność i miłość w Rodzinach. Za chorych, samotnych i cierpiących parafian.Za wszystkich dobrodziejów naszej parafii – żywych i zmarłych. O pokój na świecie. O nawrócenie zatwardziałych grzeszników.

„Jako modlitwa o pokój, różaniec był też zawsze modlitwą rodziny i za rodzinę (…) Trzeba powrócić do modlitwy w rodzinie i do modlitwy za rodziny, wykorzystując nadal tę formę modlitwy.”

z listu o Różańcu,Watykan 16 X 2002