V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 7.04.2019

 1. Spotkania:
  – grupa modlitewno-charyzmatyczna „Chodzić po wodzie” w niedzielę o godz. 20.00 w salce pod kościołem;
  adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Wojciecha w poniedziałek      od 8.00 przez cały dzień i noc do wtorku godz. 17.30 oraz w środę i czwartek od 8.00 do 17.30;
  próba scholii dziecięcej we wtorek o godz. 17.00 w salce pod kościołem;
  próba zespołu młodzieżowego we wtorek o 20.00 w salce pod kościołem;
  – uczniowie z klas IV w środę o 16.30 w salce pod kościołem. Przynosimy Pismo św.;
  duszpasterstwo klas VII i VIII w środę o 18.00 w salkach pod kościołem;
  zbiorka ministrantów w sobotę o 10.00 w salkach pod kościołem;
  Jeśli są osoby, które chciałyby podjąć adorację nocną w ostatni, szósty już poniedziałek Wielkiego Postu, czyli 15 kwietnia, to proszę zapisywać się w zakrystii.
 1. Rozpoczynamy rekolekcje parafialne. Kazania na wszystkich Mszach świętych głosi ks. Krzysztof Walkowski, Proboszcz Parafii bł. Bogumiła w Gnieźnie. Ulegną przesunięciu godziny mszy świętych na początku tygodnia. Od poniedziałku do środy msze z nauką o 8.30 i 19.00. Różaniec tradycyjnie 40 min. przed Mszą wieczorną. Przypominamy, że dzięki odmawianiu różańca w Świątyni we Wspólnocie można uzyskać odpust zupełny.
 2. Spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych zostaje przeniesione na następny poniedziałek, czyli 15 kwietnia na godz. 15.30, natomiast spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się we wtorek 9 kwietnia o godz. 19.00. Najpierw Msza z nauką a po niej spotkanie organizacyjne w kościele.
 3. Parafialna całodzienna Spowiedź wielkopostna w naszej parafii odbędzie się w czwartek 11 kwietnia w godz. 9.00-10.00, 15.00-16.30 oraz 19.30-21.00. W gablocie i na stronie informacja o spowiedzi w dekanacie.
 4. Nabożeństwa pasyjne w naszym kościele: Gorzkie żale w niedziele o godz. 16.00, Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 16.45, a 20.00 ulicami naszego osiedla. Początek na Nowym Rynku. W gablocie i na stronie informacja kto niesie krzyż między stacjami. Tego dnia nie będzie już wystawienia Najświętszego Sakramentu.
 5. Wspólnota Żywego Różańca Archidiecezji Gnieźnieńskiej organizuje Dzień Skupienia w Rościnnie w sobotę 13 kwietnia. Wyjazd spod kościoła o godzinie 8.30 powrót około 15.00. Zapisy w Zakrystii.
 6. W przyszłą niedzielę poświecenie palm na wszystkich Mszach św. Będą one rozprowadzane przed każdą Mszą św. przez Parafialny Zespół Caritas.
 7. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do skarbony za ławkami. Dziękujemy za wszelkie wykonane w tym tygodniu prace, a także składane ofiary. Bóg zapłać!
 8. Sklepik parafialny poleca: świece wielkanocne w kształcie jajka w cenie 10 zł, kartki wielkanocne, książki, kolorowanki dla dzieci.
 9. Przed kościołem do nabycia numer „Gościa Niedzielnego” z filmem „Ignacy Loyola” i „Przewodnika Katolickiego” oraz „Małego Przewodnika Katolickiego” z motywem owieczki Magdy dla najmłodszych. Za ławkami wyłożone są ulotki informujące o nowej akcji Caritasu i Banku Pocztowego pod hasłem: „Pomagasz jak nigdy, płacąc jak zawsze”.
 10. Pomódlmy się za zmarłych z wymienianek rocznych: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Comments are closed.