V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 21.03.2021

 1. Wieczysta Adoracja w kaplicy św. Wojciecha trwać będzie do Wielkiej Środy. Dzisiaj przed i po Mszy w kruchcie kościoła można ostatni raz zapisać się na kolejne dni i godziny adoracji. Przypominamy, że przebywać w kaplicy mogą maksymalnie 3 osoby i obowiązuje zasłanianie ust i nosa.
 2. Spowiadamy 15 min. przed każdą Mszą w zakrystii.
 3. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 16.45 dla dzieci, a po Mszy św. wieczornej dla dorosłych. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16.00 z kazaniem pasyjnym.
 4. Wszystkich czcicieli św. Rity zapraszamy na Mszę św. w poniedziałek 22 marca o godz. 19.30.
 5. W czwartek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Na Mszy o 7.30 i 18.00 możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Przynosimy świece. Adopcję można podjąć modląc się w domu. Na stronie parafialnej znajduje się tekst przyrzeczenia oraz modlitwy. Msza o 18.00 będzie transmitowana na naszym kanale YouTube. Osoby podejmujące duchową adopcję prosimy o zgłoszenie się mailowo lub telefonicznie, abyśmy mogli wpisać je do parafialnej księgi adopcji.
 6. Spotkanie modlitewne dla młodzieży w sobotę o godz. 19.15 w kościele.
 7. W Niedzielę Palmową wiązanki palm rozprowadzane będą przed każdą Mszą św. przez Parafialny Zespół Caritas.
 8. W ramach ogólnopolskiej kampanii “Bóg daje życie – smog je odbiera” rozprowadzamy materiały informujące o problemie zanieczyszczenia powietrza i sposobach jego rozwiązania – między innymi możliwości uzyskania dotacji na wymianę kotła. Przypominamy również o naszym kąciku ekologicznym, któremu patronuje św. Franciszek i zachęcamy do zabierania pamiątkowych drzewek.
 9. Dziękujemy za ofiary, które można składać w kościele do skarbony ustawionej za ławkami albo wpłacać na konto parafialne.
 10. Na stoliku przy konfesjonale nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
 11. Pomódlmy się za śp. Stanisława Pacholczaka, Lucynę Olikowską i za zmarłych z wymienianek rocznych: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Comments are closed.