UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP – 15.08.2019

  1. Dzisiaj Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze o 7.45, 9.30, 11.00 i 20.00. Po każdej mszy poświęcenie ziół i kwiatów. Wiązanki ziół i kwiatów rozprowadza przed każdą Mszą św. Parafialny Zespół Caritas.
  2. Ksiądz Arcybiskup Wojciech Polak, Prymas Polski, kierując się dobrem duchowym Wiernych oraz wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Duszpasterzy, udzielił wszystkim wiernym Archidiecezji Gnieźnieńskiej i osobom przebywającym na terenie Archidiecezji, dyspensy od obowiązku zachowania w piątek 16 sierpnia br. wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i zachowania charakteru pokutnego tego dnia, z zachowaniem wszystkich pozostałych przepisów prawa. Korzystających z dyspensy Ksiądz Prymas zachęca do modlitwy w intencji Ojca Świętego Franciszka, szczególnie za wstawiennictwem NMP Wniebowziętej, oraz do praktykowania uczynków chrześcijańskiego miłosierdzia.
  3. 15 sierpnia o północy odprawiona zostanie Msza św., a po niej wyjedzie autokarowa parafialna pielgrzymka do grobu św. Rity. Pielgrzymi obiecują modlitwę w intencji Parafian i proszą o modlitwę.

Comments are closed.