UROCZYSTOŚĆ NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ – 26.08.2018

 1. Dzisiaj Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.
 2. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej kl. Dawida Mistelskiego, alumna V roku, który rozpoczyna u nas miesięczną praktykę.
 3. Niedzielne spotkanie grupy modlitewno-charyzmatycznej o godz. 21.00 na plebanii.
 4. W piątek 31 sierpnia o godz. 19.00 Msza św. z okazji Dnia Wolności i Solidarności, a po niej koncert „Piękna Niepodległa” w wykonaniu artystów scen krakowskich, upamiętniający przełomowe momenty naszej współczesnej historii.
 5. Od soboty 1 września wracamy do zwykłych godzin odprawiania Mszy św. W dni powszednie godz. 7.30 i 18.00, a w niedziele godz. 7.45, 9.30, 11.00, 12.30 i 19.00. Chcemy także powrócić do całodziennych adoracji w kaplicy św. Wojciecha. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z ks. Proboszczem.
 6. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP po porannej Mszy św.
 7. Ks. Jacek odwiedzi chorych 1 września od godz. 9:00.
 8. Zostało jeszcze kilka miejsc na pielgrzymkę autokarową do Warszawy w dniach 22-23 września. Zapisy w zakrystii.
 9. Wyjazd na Lednicę Seniora w sobotę 1 września o godz. 9:30 przy kościele. Prosimy zabrać krzesełko turystyczne oraz uiścić opłatę 15 zł u organizatora.
 10. Rodziny potrzebujące wsparcia prosimy o składanie decyzji z Ośrodka Pomocy Społecznej na artykuły żywnościowe z Caritas Gniezno do 15 września w Punkcie Caritas.
 11. Na prośbę PKP informujemy, że przejazdy kolejowo-drogowe zostały wyposażone w naklejki z Indywidualnym Numerem Identyfikacyjnym. Żółte naklejki wraz z numerem są umieszczone po wewnętrznej stronie krzyży św. Andrzeja i na napędach rogatkowych. W przypadku awarii, zagrożenia wypadkiem lub wypadku dzwoniąc pod wskazany na naklejce numer telefonu i podając operatorowi numer przejazdu, zwiększa się szansę na odpowiednio wczesne zatrzymanie ruchu pociągów, a tym samym uniknięcie nieszczęśliwego zdarzenia.
 12. Za ławkami wyłożone jest bezpłatne pismo „Dobre Nowiny”, a przed kościołem do nabycia numer „Gościa Niedzielnego” i „Przewodnika Katolickiego” z dodatkiem „5 minut z Bogiem” w cenie 6 zł.
 13. Pomódlmy się za zmarłego śp. Henryka Soporowskiego oraz za zmarłych z wymienianek rocznych: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Comments are closed.