NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 16.06.2019

 1. Spotkania:
  – film „Kulisy widowiska Orzeł i Krzyż” w niedzielę na salce pod kościołem po Mszy o godz. 12.30;
  Wieczór Chwały w niedzielę, po Mszy o 19.00 czas świadectw i spotkanie modlitewne;
  zbiórka ministrantów w poniedziałek po Mszy św. wieczornej w salce pod kościołem, obecność obowiązkowa.
  adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Wojciecha w poniedziałek, wtorek, środę, czwartek i piątek od 8.00 do 17.30; w wakacje adoracja będzie we wszystkie poniedziałki od 8.00 do 18.30, w zakrystii można zapisywać się na poszczególne dni i godziny;
  próba scholii dziecięcej we wtorek o godz. 17.00 w salce pod kościołem;
  próba zespołu młodzieżowego we wtorek o 20.00 w salce pod kościołem;
  – w piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od 21.00 do 21.30 w kościele;
 1. Nabożeństwa czerwcowe codziennie po wieczornej Mszy św.
 2. We wtorek i środę o godz. 16.00 zapraszamy dziewczynki na ćwiczenie sypania kwiatków w czasie procesji Bożego Ciała. Od poniedziałku w kruchcie kościoła będzie wystawiony kosz, do którego możemy składać płatki kwiatów na procesję.
 3. Msza święta na zakończenie roku szkolnego odbędzie się we wtorek o godz. 18.00.
 4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze św. o 7.45 w kościele i na Nowym Rynku o godz. 10.00, a następnie procesja ulicami Długa, Jagodowa, Leśna i Ks. Romana Kosteckiego. Zakończenie przy kościele. Tego dnia ze względu na festyn nie będzie już mszy wieczornej. Przypominamy, że msza wieczorna w środę jest już z Uroczystości Bożego Ciała.
 5. Czwartek jest także dniem naszego Parafialnego Festynu Rodzinnego. Rozpocznie się on tradycyjnie o godz. 16.00 na Nowym Rynku. Prosimy o przynoszenie wypieków do kawiarenki od godz. 15.30. Jak zwykle czekają nas występy artystyczne, konkurs muzyczny dla rodzin „Czy znasz co gramy”, zajęcia dla dzieci, stoiska i loteria dobroczynna, z której dochód przeznaczamy na formację dzieci i młodzieży z parafii. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnego świętowania. Szczegółowy plan wywieszony jest w gablocie i na stronie internetowej.
 6. Spotkanie dla osób chorych i starszych i niepełnosprawnych odbędzie się w sobotę 22 czerwca, rozpocznie się Mszą św. o godz.10:00. Po Eucharystii Parafialny Zespół Caritas i GSPON zapraszają na spotkanie przy grillu.
 7. Spotkanie dla małżeństw, które chciałyby podjąć formację w ramach Kościoła Domowego zapraszamy na spotkanie informacyjne przy kawie w sobotę 22 czerwca na plebanii o godz. 14.00. Spotkania byłyby raz w miesiącu i rozpoczęłyby się od września.
 8. Zapraszamy na pielgrzymkę samolotową do Medjugorie w dniach 27-31 stycznia 2020r. Grupa będzie liczyła 25 osób. Zostało nam kilka wolnych miejsc.
 9. Sklepik parafialny poleca: dekoracje do okien na Boże Ciało, flagi, chorągiewki.
 10. Dziękujemy za wykonane w tym tygodniu prace, szczególnie prace porządkowe przed odpustem. Bardzo dziękujemy za liczny udział na odpuście oraz za wspólną zabawę na pikniku. Dziękujemy za przyniesione ciasto i sałatki.
 11. Do końca miesiąca czerwca zbieramy włóczkę, z której będą zrobione czapki dla dzieci z terenów misyjnych, a następnie wysłana poprzez Fundację Pomocy Humanitarnej. Włóczkę można składać przy stoliku za ławkami.
 12. Przed kościołem do nabycia numer „Gościa Niedzielnego” „Małego Gościa Niedzielnego” oraz „Przewodnika Katolickiego”.
 13. Pomódlmy się za zmarłą Mirosławę Sommerfeld oraz zmarłych z wymienianek rocznych: Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 9.06.2019

Spotkania: - adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Wojciecha w poniedziałek, wtorek, środę, czwartek i piątek od 8.00 do 17.30; w wakacje adoracja będzie we wszystkie poniedziałki od 8.00 do 18.30, w zakrystii można zapisywać się na poszczególne dni i godziny; - próba scholii dziecięcej we wtorek o godz. 17.00 w salce pod kościołem; - próba zespołu młodzieżowego we wtorek o 20.00 w salce pod kościołem; - duszpasterstwo klas VII i VIII w środę o 18.45 w salkach pod kościołem; te ...

NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 2.06.2019

Spotkania: - grupa modlitewno-charyzmatyczna „Chodzić po wodzie” w niedzielę o godz. 20.00 na plebanii; - adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Wojciecha w poniedziałek, wtorek, środę, czwartek i piątek od 8.00 do 17.30; - próba scholii dziecięcej we wtorek o godz. 17.00 w salce pod kościołem; - próba zespołu młodzieżowego we wtorek o 20.00 w salce pod kościołem; - duszpasterstwo klas VII i VIII w środę o 18.45 w salkach pod kościołem; Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpieni ...