OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKI – WIGILIA PASCHALNA – 1.04.2018

W Uroczystość Zmartwychwstania Pana naszego Jezusa Chrystusa, wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom naszej Parafii, życzymy otwartości na radość, miłość i pokój, które Bóg chce wlewać w nasze serca oraz wielu dobrych chwil w gronie najbliższych.
Dziękuję wszystkim za wspólne przeżycie Triduum Paschalnego. Dziękuję ks. Rafałowi, p. Ani, p. Grzegorzowi. p. Romanowi, p. Ryszardowi, za przygotowanie kościoła i dekoracji. Dziękuję także za oprawę muzyczną p. Marzennie i zespołowi TDUM. Liturgicznej Służbie Ołtarza oraz wszystkim, którzy włączyli się w tak pięknie przygotowaną liturgię. Dziękujemy, że dzielicie się z nami swoimi darami.

 1. Spotkania:
  – wtorek w kaplicy św. Wojciecha od 8.00 do 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu;
  zelatorzy WŻR czwartek po mszy wieczornej w salce pod kościołem;
 1. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego. Po nabożeństwach tradycyjna zbiórka ofiar do puszek na KUL.
 2. Spotkanie przed parafialną pielgrzymką do Ziemi Świętej we wtorek 3 kwietnia o godz. 19.00 w salce pod kościołem. Prosimy zabrać paszport.
 3. W I czwartek miesiąca spowiedź od godz. 17.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań rozpocznie się wyjątkowo ze względu na próbę przed bierzmowaniem o godz.20.00 i trwać będzie do północy.
 4. W I piątek miesiąca okazja do Spowiedzi św. od godz. 17.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu i także okazja do skorzystania z Sakramentu pokuty od godz. 20.30 do 21.00. Na zakończenie nabożeństwo do NSPJ, a następnie Msza św. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP po Mszy św. o 7.30.
 6. Trwa Nowenna przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia w łączności z modlitwą różańcową. Można też w zakrystii zapisywać się na wyjazd do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Kiekrzu, który odbędzie się w Niedzielę Miłosierdzia 8 kwietnia.
 7. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego 8 kwietnia na mszy o godz. 12.30 udzielony zostanie sakrament bierzmowania. Próba przed bierzmowaniem we wtorek 3 kwietnia o godz. 16.00 w kościele.
 8. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego przynosimy do kościoła skarbonki jałmużny wielkopostnej. Zebrane datki zostaną przekazane na bieżące wydatki CARITAS.
 9. Zespół TDUM zaprasza młodzież w wieku od 12 roku życia na otwartą próbę w piątek 06 kwietnia o godz. 19.30, która odbędzie się w salce pod kościołem. Mile widziani także instrumentaliści. Nie ma górnej granicy wieku.
 10. Wydawanie żywności dla rodzin potrzebujących w piątek 6 kwietnia od godz. 17.00-18.00 w Punkcie Caritas.
 11. Na stoliku za ławkami wyłożony jest jubileuszowy album, który będzie sprzedawany w cenie 40zł. Prosimy chętnych o zapisywanie się do 22 kwietnia, abyśmy wiedzieli jaką ilość wydrukować. Będzie także wykonany pamiątkowy krzyż, który w najbliższym czasie zostanie wyłożony.
 12. Dziękujemy za wykonane w tym tygodniu prace, elektryczne, ogrodowe, a także składane ofiary. Dziękujemy za przygotowanie 57 paczek ze słodyczami, które przekazaliśmy dzieciom z rodzin potrzebujących wsparcia oraz za złożone ofiary za palmy (zebraliśmy 1485 zł) i „chlebki miłości”. Bóg zapłać!

Comments are closed.