DSC_0112

Obchody Świętego Triduum Paschalnego 2018

W czwartek rozpoczynamy obchód Świętego Triduum Paschalnego. O 10.00 Msza Krzyżma w Katedrze Gnieźnieńskiej z udziałem kapłanów z całej archidiecezji. Msza Wieczerzy Pańskiej w naszym kościele o godz. 19.00 z obrzędem umycia nóg oraz Komunią św. pod obiema postaciami. Następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do tzw. ciemnicy na pamiątkę uwięzienia Pana Jezusa. Od tej liturgii rozpoczynamy już świętowanie Paschy Pana. Ofiary zbierane w tym dniu przeznaczamy na świętopietrze. Po Mszy św. rozprowadzane będą przez Caritas „Chlebki miłości”.

W Wielki Piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 15.00, a po nim Koronka do Miłosierdzia Bożego. Liturgia Meki Pańskiej o godz. 19.00. Ofiary zbierane w czasie adoracji Krzyża przeznaczone są na utrzymanie kościołów w Ziemi Świętej. Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Czuwanie do 24.00. W tym dniu osoby od 18 do 60 roku życia obowiązuje post ścisły (trzy posiłki w tym jeden do syta), a wszystkich jak zawsze w piątek wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

Od piątku rozpoczniemy Nowennę przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia w łączności z modlitwą różańcową. Można też w zakrystii zapisywać się na wyjazd do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Kiekrzu, który odbędzie się w Niedzielę Miłosierdzia 8 kwietnia.

Adoracja przy Grobie Pańskim w Wielką Sobotę od godz. 8.00 do 21.30. Plan podany jest na plakatach i parafialnej stronie internetowej.

Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w sobotę od godz. 13.00 do 16.00, co 30 minut w kościele.

Liturgia Wigilii Paschalnej rozpoczynająca Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego w sobotę o godz. 22.00, zakończy się procesją rezurekcyjną. Przynosimy do kościoła świece.

W Niedzielę Wielkanocną Msze św. według porządku niedzielnego. Nie będzie tylko Eucharystii o godz. 7.45.

Comments are closed.